Новини з 1996 року

Берег Кременчуцького водосховища, вода якого "відкриває" скелети в горі, укріплять. За 12 мільйонів

Валерія Макряшина 14 серпня 2020 11:30 2579 0

На Полтавщині планують укріпити берег Кременчуцького водосховища, який руйнується немов свіже пісочне печиво. Роботи почнуться неподалік Пивихи, у селі Мозоліївка Глобинського району, де вода поступово вимиває старе кладовище. 

Офіс водних ресурсів оголосив тендер на роботи по берегоукріпленню, які попередньо оцінив в 12 мільйонів 400 тисяч гривень.

Як пише видання "Полтавщина" посилаючись на слова керівника установи Олександра Тарахкала, кошти розраховані на створення насипної дамби уздовж 300 метрів берега. Це буде перша черга берегоукріплення на основі старого проекту, відкоригованого під сучасні ціни.

Аукціон планують провести 19 серпня.

Майбутній виконавець робіт, відповідно до тендерних умов, має придбати 7345 м³ каміння та 2192 м³ щебеню. Роботи повинні завершитися до кінця цього року. 

За розрахунками офісу водних ресурсів, найближчий від Мозоліївки гранітний кар’єр знаходиться за 54 км — у Світлогірську Кіровоградської області. Однак, якщо виявиться, що все каміння там уже викуплено, підряднику доведеться шукати інший, а це може підвищити ціну робіт.

Зазначається, що востаннє берегоукріплення біля Мозоліївки проводили 9 років тому. 

Олександр Тарахкало пояснив, що, за сьогоднішніми цінами, вартість берегоукріплення 1 км складає близько 30 млн грн. Тобто, для того щоб укріпити усі ділянки, потрібно не менше одного мільярда гривень і це фантастична сума в масштабах однієї області. Таких коштів на Полтавщині немає, принаймні на ці роботи.

Тому зараз регіональний офіс водних ресурсів готує попередню документацію та подається конкурси для фінансування з державних програм, фондів тощо.

Чому в першу чергу офіс водних ресурсів вирішив подбати саме про берег біля Мозоліївки?

Все тому, що на схилі цієї ділянки є старовинне кладовище і вода вже настільки підмила берег, що багато могил просто "відкрилося" і кожного року вона вимиває звідти людські скелети.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Пісні та лірика: у художній галереї презентували книгу кременчуцької письменниці. ФОТО 28 0
Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж 494 0
Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1810 0