Новини з 1996 року

Бензин дорожчає через припинення імпорту з Білорусі. На ПАТ «Укртатнафта» кажуть про заходи

Олександр Курилов 26 квітня 2019 17:05 269 0

Адміністрація кременчуцького  нафтопереробного заводу -  ПАТ «Укртатнафта» заявляє про свою готовність до докладання зусиль, аби не було дефіциту пального на паливному ринку України.

Дефіцит – бо з 23 квітня  через неякісну нафту з Росії ( нафта з хлором) припинено експортні поставки пального з Білорусі до України.

Й за тим, що повідомляє «Українська правда», вартість пального підвищилася за сьогодні на автозавправках в межах 1 гривні.

«ПАТ «Укртатнафта» та АТ «Укртранснафта» вживають екстрені заходи у зв’язку з санкціями, введеними РФ на ввезення до України нафтопродуктів, а також аварійною зупинкою Мозирського НПЗ (Білорусь) через поставки російською «Транснефтью» неякісної нафти, що спричинила корозію обладнання.

Залежність вітчизняного паливного ринку від постачання нафтопродуктів з РФ і Білорусі за останніми даними становила: по скрапленому газу і дизельному паливу - 70-80%, по бензинах - 50%. Водночас Кременчуцький НПЗ працював на мінімальному завантаженні через податкові преференції, що діють в Україні на постачання нафтопродуктів з РФ», - зазначено у повідомленні кременчуцьких нафтопереробників.

Про що слід додати, так це про наступне.

Також, у 2018 році частка білоруського ДТ в балансі українського ринку становила 33%. Мозирський і Новополоцький НПЗ за підсумками минулого року відвантажили в Україну 2,343 млн тонн (-8% в порівнянні з 2017 роком).

Білоруські виробники залишаються основним джерелом постачання бензинів до України. У 2018 році імпорт бензину з Білорусі в Україну становив 836,5 тис. тонн, що дорівнює 44% обсягу українського ринку.

Про що слід додати – на Укртатнафті не конкретизують того, які саме заходи підприємством планується втілити в життя. Принаймні про збільшення обсягів нафтопереробки не повідомляється.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 58 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 199 0
Саксофон та мінівчені і мудреці: у Кременчуці пройшла виставка скульптора Олексія Леонова. ФОТОрепортаж 144 0