Новини з 1996 року

БАНК «ФІНАНСИ І КРЕДИТ» ПІШОВ У КРАХ. ЯК ЦЕ ВІДІБ’ЄТЬСЯ НА КРЕМЕНЧУЖАНАХ ?

Олександр Курилов 19 вересня 2015 16:16 1880 0

Хто постраждав?

Найголовніша звістка минулого тижня – остаточний крах банку «Фінанси і кредит», який для України, на відміну від Кременчука, був не дуже важливим.

Цю  тему не пропустило жодне видання, й ЗМІ, наближені до нашого нардепа Юрія Шаповалова та власника Цнтрального ринку Євгена Холода, вже порахували, скільки втратить нардеп Жеваго на визнанні його комерційного банку «Фінанси та кредит» неплатоспроможним.  Цифри ж  вийшли астрономічними.

Загалом цікаве  питання – рахувати чужі гроші, однак у цьому випадку здається, що це шлях у нікуди.

Як на репортера, якщо власник банку «Фінанси та кредит» збанкрутує повністю й піде просити милостиню по Лондону, то це  його особисті справи.

Що хвилює більше журналіста, так це не доля окремо взятого олігарха, але доля кременчужан, які працюють на підприємствах пана Жеваго, що  входять у промислову групу «Феррекспо».

Таких у нашому регіоні, де працюють кременчужани, щонайменше   чотири. Мешканці нашого міста працюють на Полтавському ГЗК, на ПАТ «АвтоКрАЗ», на ПАТ «Кременчукм'ясо» й на «Ферроліті», який виконує для Полтавського ГЗК роль сталеливарного заводу.

Інше, де інтереси кременчужан пересікаються з олігархом, – в його банку пенсіонери тримали свої пенсії, а комунальні підприємства нашого міськвиконкому тримали поточні рахунки з грошима.

Які вони втрати кременчужан?

З того, що можна дізнатися у вільному доступі сьогодні, мова йде перш за все про пенсії.  Й позитив тут -  практично всі пенсіонери припинили отримувати пенсію через «Фінанси і кредит», однак втекли до інших банків. Натомість у кожного в банку залишився депозит, який тепер з введення тимчасової адміністрації у «Фінанси і кредит» люди отримають. Не скоро, але отримають.

Цікаво, що в самому банку його працівники  не вірили у швидкий крах, але, навпаки, обіцяли людям збільшити щотижневу суму видачі їхніх депозитів. 

Ще тиждень тому в самому Нацбанку заявляли, що «Фінанси і кредит» - уже не проблемний банк – настільки багато влили в нього коштів. Але за тиждень у тому ж Нацбанку оголосили крах «Фінансів і кредиту».

Офіційна причина швидкої катастрофи  - банк не продав своїх активів. Тепер ці активи -  ПАТ «АвтоКрАЗ», ПАТ «Кременчукм'ясо», ПАТ «Полтавський ГЗК», ПАТ «Біланівський ГКЗ»…  зі своїми отриманими від  банку «Фінансів і кредит»  багатомільйонними кредитами, під заставу для яких вкладали все, включно з Палацом  культури ПАТ «АвтоКрАЗ»,   перейдуть до фонду гарантування вкладів.

Кому наступним  продадуть Кременчуцький автомобільний завод та інші підприємства - у столиці поки мовчать.

Єдине, що й найгірше, – всі кошти кременчуцьких підприємств імперії Жеваго були саме у збанкрутілому нині банку. Тож як і де  працівники м’ясокомбінату, автозаводу … отримуватимуть зарплату – не знає ніхто.

Слід додати, що з цього приводу ще минулої п’ятниці  група «Феррекспо» й народний депутат Жеваго, як власник банку «Фінанси і кредит», мали б оприлюднити прес-реліз з поясненнями.

Зокрема, у поясненні мало б іти про роботу кременчуцьких підприємств, які набралися у  комерційному банку нардепа величезних кредитів. Але змість інформації – тиша. І тиша – неоптимістична.

Є інший пункт у кременчуцьких  втратах – це перелік підприємств мерії,  гроші яких хутко зникли разом  з банком, де вони лежали.

Зокрема, мова про комунальні підприємства «СКРП» та «Шляхове ремонтно-будівельне управління». За тим, що відомо редакції, мова йде про цифри з шістьма нулями, хоч у міськвиконкомі такі втрати спростовують.

«Вся справа в тому, що КП «ШРБУ», яке виконувало роботу для Комсомльська, втратилу тут найбільше – там кошти, і їх багато, зависли в банку «Фінанси  і кредит».

То які висновки?

Найгірше сьогодні – це робити прогнози. Бо останні, як на репортера, – не надто райдужні й, швидше за все,  через  місяць ми, як нардеп Жеваго позбавляється заводів, які стали для нього зайвими через видані ним кредити. Зайві  -  «Кременчуцький автомобільний завод» та ПАТ «Кременчукм'ясо» і яка  в їхній капіталізації кредитна частка - не повідомляється.

Про що слід додати, й про це пише Інтернет -видання «Ліга»: капіталізація групи «Ферекспо» впала до 108 мільйонів доларів США.  Але це ще не все. Цього року «Ферекспо» потрібно виплатити ще 100 мільйонів доларів боргу.

Зрозуміло, що для розрахунків  Жеваго братиме кредити за кордоном. За ці гроші компанія розраховуватиметься коштами, отриманими від продажу залізної руди та котунів Полтавського ГЗК, де прибуток  «Ферекспо» складає приблизно 20 доларів США за тонну.

Про те, що для розрахунку також буде використовуватися прибуток Кременчуцького автомобільного заводу чи ПАТ «Кременчукм'ясо», - не йдеться взагалі,  й це для кременчужан погана звістка.

Враховуючи закриття  сталеливарного заводу, де ні  народний депутат України Юрій Шаповалов, ні міська влада Кременчука взагалі  нічого  не зробили, припинення роботи ще двох підприємств стане для Кременчука справжньою катастрофою.

При написанні статті  автор користувався сайтом «Ліга».

Теги: Фінанси і кредитЖеваго

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись