Новини з 1996 року

Бажаючі відправити дитину в табір можуть подавати заяви. Частину вартості путівки відшкодує бюджет

Марина Баніт 09 березня 2017 17:20 1684 0

Сьогодні у міськвиконкомі відбулося засідання міського штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2017 року.

Обговорення в якусь мить стало дуже напруженим. Але спочатку все починалося спокійно. Так на штабі комісії були представники профспілок підприємств міста, міського управління у справах сім’ї та молоді, керівники таборів, медичних закладів, ДСНС.

Спочатку всі  присутні відзвітували про належну підготовку відповідних учасників процесу до літніх таборів на базах відпочинку та пришкільних територіях.

Як виявилося, у місті 21149 дітей шкільного віку, які потенційно можуть відпочивати в таборах.

18000 дітей - це пільгові категорії, серед яких 8240 – перебувають на диспансерному обліку, 1500 – обдаровані (такі як відмінники навчання).

У минулому році в таборах було в цілому 5246 дітей. Серед них 956 дітей отримали відшкодування частини витрат у розмірі мінімального прожиткового мінімуму на дитину шкільного віку.

 Цього року вартість путівки буде складати у таборах "Сонячний", "Чайка", "Ерудит", "Супутник", "Енергетик" приблизно від трохи менше 5000 грн. до 5565 грн. за зміну 21 день.

За повідомленням віце-мера Ольги Усанової, цього року виникла серйозна проблема з приводу того, що Обласна держадміністрація почала розгляд питання про підвищення вартості відшкодування путівки з одного мінімуму до 2 мінімумів (1777 грн. х 2 = 3554 грн.). Але на сьогоднішній момент вирішення питання перенесли. Через це фактично у штабу виникла проблема: чи оголошувати суму відшкодування та яку саме? Також питання виникло і в тому, що ОДА виділяє кошти не на всіх бажаючих, а лише фіксовану суму. Але право на відшкодування частини вартості путівки має кожна дитина, навіть ті, що не входять до пільгових категорій. Таким чином у разі збільшення вдвічі суми відшкодування – зменшується кількість дітей, яким можна компенсувати частину витрат. Математика така, що частину компенсації оплачує ОДА, а частину – міський бюджет. Наразі на це передбачено трохи більше 1 мільйона з кожної сторони. Тому в рамках понад 2 млн треба щось вирішувати.

Пані Усанова запропонувала оголосити, що хто перший прибіжить до Управління праці, сім’ї та молоді, той отримає знижку. Останні – не отримають нічого.

Такий задум присутні назвали принизливим і нечесним.

Депутат з ОДА запропонував надати знижку пільговим категоріям. На що в залі зауважили, що це протизаконно, бо написано «для всіх».

Не знаючи, як вчинити, вирішили відкрити прийом заяв у оздоровчі табори з 10 березня, не оголошуючи будь-які перегони. А поки що терміново звернутися до Полтави, щоб визначитися з правилами розподілу відшкодування або збільшення суми компенсації.

Таким чином батьки, які бажають направити свою дитину у дитячій табір на базу відпочинку, можуть звернутися до Управління у справах сім’ї та молоді з власним паспортом, ідентифікаційним кодом дитини та подати заяву про оздоровлення дитини. Про частину відшкодування вартості путівки буде повідомлено згодом, але на даний час відомо, що право на неї мають усі діти без винятку.

Доповнення: 

Для включення  дитини до бази даних  батькам  необхідно звернутися до  управління у справах сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Кременчуцької міської ради (каб 522) із відповідним набором документів:
- копія свідоцтва про народження дитини;
- копія паспорта одного із батьків-заявників (стор. 1, 2, 7, 11-16);
- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера одного із батьків-заявників;
       За додатковою інформацією можна звернутися  до управління у справах сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Кременчуцької міської ради за телефоном: 2-20-89, 3-61-67.
 

Теги: Табір відпочинку для дітей

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 204 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 331 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 285 0