Новини з 1996 року

Бажання гострих вражень, яке призвело до смерті. Найвідоміші авіакатастрофи Ан-2 на Полтавщині

Валерія Макряшина 18 червня 2019 09:15 667 0

За 60 років експлуатації «кукурузника» загалом сталося більше 600 авіакатастроф.

Згідно з даними aviation-safety.net, за останніми, але не остаточними даними, починаючи з 1946 року, на Полтавщині зафіксували дві авіакатастрофи Ан-2 з людськими жертвами:

1 липня 1968 року, село Бреусівка, Козельщинський район.

Після неодноразового розпиття алькогольних напоїв пілот з механіком та мотористом з третьої спроби підняли літак у повітря. Після виконання правого розвороту на висоті 25-30 м двигун почав давати перебої і заглох. При здійсненні вимушеної посадки на поле озимої пшениці літак без крену колесами шасі зіткнувся з землею, в результаті чого шасі зруйнувалося. Літак продовжив рух на фюзеляжі з одночасним руйнуванням. Просунувшись 80 м, літак розвернувся на 90° і зупинився. Колгоспники витягли постраждалих зі зруйнованої кабіни. У непритомному стані вони були доставлені в лікарню, де пілот помер того ж дня, а моторист - наступного.

5 травня 1972 року, Полтавщина (точне місце катастрофи не вказане)

Перебуваючи на АГР, командир літака Ан-2 Полтавського ОАО Шевченко Н. П. в п’яному стані вилетів з авіатехніком Решетченком В. П. і став виконувати недозволені маневри над селищем на малій висоті. В результаті повітряного хуліганства літак зіткнувся з будовою, повністю зруйнувався і згорів. Пілот і авіатехнік загинули.

 


Ан-2 (за класифікацією НАТО: Colt — «Лоша») — легкий транспортний літак, біплан. Має близько двадцяти модифікацій. Один двигун потужністю 1000 к.с. Злітна маса 5250 кг.

31 травня 1946 року вийшов наказ про початок розроблення легкого багатоцільового транспортного літака та про створення державного конструкторського бюро ДКБ-153. Цей день відмічається дотепер як день народження бюро О. К. Антонова. На 1947 рік був виготовлений перший макет літака, а Антонов позиціонував свій літак як авіаверсію популярної тоді вантажівки «полуторка». 31 серпня 1947 року відбувся перший випробувальний політ, пілот-випробувач — Володін П. Н.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2574 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2584 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3813 0