Новини з 1996 року

Бахіли – потреба чи викачування грошей? Супрун розвіяла популярний міф

Валерія Макряшина 10 липня 2018 10:45 1890 0

За словами в.о. міністра охорони здоров'я, ніхто ще не зміг довести, що наявність чи відсутність бахіл на ногах у відвідувачів медичних закладів якось впливає на санітарію.

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що не розуміє, навіщо в лікарнях країни відвідувачів змушують носити бахіли. На її думку, така практика не має очевидних плюсів, але приносить чималі гроші власникам аптек і керівникам деяких медичних установ.

Про це Супрун написала на своїй сторінці в мережі Facebook. 

"Ніколи не розуміла, чому в багатьох українських лікарнях усіх відвідувачів змушують одягати бахіли. Інколи навіть категорично забороняють заходити без них у медзаклад. Крім того, бахіли зазвичай не безкоштовні - їх пропонують придбати в найближчій аптеці.

У клініках розвинених країн ви навряд чи побачите людей, що прийшли відвідати родича або ж очікують лікаря у бахілах. Більше того, в жодних нормативних документах в Україні немає вимог, які зобов’язують пацієнтів та відвідувачів носити бахіли в усіх приміщеннях лікарень", -  написала Супрун.

Як докази своєї точки зору, вона навела посилання на дослідження ефективності застосування бахіл у відділенні інтенсивної терапії. Різницю між тим, як поширюється інфекція, як довго перебувають пацієнти і як часто помирають, не вдалося встановити, коли використовують бахіли і коли не використовують їх.

"Статистично значущої різниці знайдено не було.

Ініціатива щодо одягання бахіл на кожного, хто переступає поріг лікарні, зазвичай іде від медзакладу. І має на меті зменшити роботу прибиральниць, а подекуди й нажитися за рахунок гаманця пацієнта.

Невиправдане використання бахіл у таких обсягах, як це відбувається зараз, - економічно необґрунтовано та не приносить відчутної користі ані медзакладу, ані відвідувачам. Проте перекладати на гаманець відвідувачів чистоту медзакладу не є тією моделлю медичної допомоги, до якої варто прагнути.

Крім того, величезна кількість викинутих одноразових бахіл забруднює планету. А псування екології має набагато гірші наслідки для здоров’я людей, аніж сліди від взуття на підлозі", -  додала Уляна Супрун.

Стосовно впровадження цієї інновації думки громади розділилися. Деякі вважають, що бахіли - це пряме приниження людської гідності, інші ж, навпаки, що бахіли - це річ потрібна, й пацієнти повинні думати про чистоту в медзакладах. 

Vitalii Vlasiuk "Дві третини відвідувачів у медзакладах невідомо чого туди приходять.  Правильно, медзаклад опікується. Тому - бахіли. Я ж кажу, нанотехнології".

Iryna Rzhevska "Звісно, санітарці краще сидіти при вході у відділення і контролювати несанкціонований (читати безбахільний) вхід, ніж виконувати свої безпосередні обов'язки - займатися прибиранням..."

 

Irina Chernikova "Ці бахіли - приниження людської гідності, бо часто літнім людям просто фізично важко нагнутися, щоб їх начепити, та ще як ніде сісти, не кажучи вже про кошти. А як лікар з візитом до хворого додому прийде, то вже які там бахіли, хоч би руки помив чи продезінфікував..."

Sikharulidze Ekaterina "Люди, в країні нема чим лікувати онкохворих, нема вакцин, сироваток від дифтерії, ботулізму, елементарних ліків нема в лікарнях, скорочуються ліжко-місця хворих з серцевою патологією і це тільки поверхня айсберга!!! А міністр охорони здоров'я розказує нам про бахіли, перекис водню, що можна сидіти на холодному! Люди, не підтримуйте її маразм, який відводить від реальних проблем. В Україні крах медицини! А вона нам про бахіли втирає!"

Ольга Моцарь "Бахилы на ваших ногах - это относительная чистота пола в больнице. Не хотите - не надевайте. Только потом не возмущайтесь, "а чо так грязна". 

 

Деяких українців, що підтримали Супрун, згідно з дописами, турбує й те, що поліетилен, з якого виготовлені бахіли, розкладається 150-200 років. 

Сергій Онопрієнко "...Величезна кількість викинутих одноразових бахіл забруднює планету". Це основний аргумент (і дуже поважний). Не кажучи вже про те, що жодні бахіли не здатні зупинити мікроби".

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 467 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 749 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 927 0