Новини з 1996 року

Бабки-повитухи, знахарі у Кременчуці і земська медицина. Зміни від мера Малецького які ми заслужили

Олександр Курилов 09 червня 2019 12:17 1062 0

Оголошений міським головою Кременчука Віталієм Малецьким спеціальний план з вирішення кризи в міській дитячій лікарні, де через нестачу лікарів та недотримання медичних протоколів з лікування гинуть маленькі пацієнти, відкидає наше місто на сто років у минуле, коли увесь Кременчук обслуговував один земський лікар.

Це соціальні мережі нашого міста, де обговорюється як кризова  ситуація в міській дитячій лікарні, так і оприлюднений план ліквідації цієї кризи міського голови Віталія Малецького.

Як повідомляє дописувач Uriel Ahad, нічого нового у своєму плані міський голова не запропонував і мова йде про повернення до земської медицини.

«Малецький черговий раз продемонстрував уміння багато говорити й нічого не сказати.

«У сухому залишку (план мера по дитячій лікарні): новий інтерн, квартири на вторинному ринку, новий апарат УЗД і якесь сумісництво кардинально виправлять ситуацію і врятують дитячу лікарню від відсутності кваліфікованих кадрів», - зазначає кременчужанин, який і відсилає читачів до теми земства, щоб усі зрозуміли, що таке земська медицина, яка існувала 100 років тому, й чому кроки мера Малейцького говорять саме про неї.

А мова ж про те, що, як і сто років тому, в нашому місті немає кризи з чиновниками. За останні три роки їх кількість у міськвиконкомі зросла на 166 осіб – до 800.

Однак у нас є криза з лікарями, на фінансування яких мер Малецький гроші економить.

А за планами міського голови, мер купить лікарям у міській дитячій лікарні один апарат УЗД, виділятиме службові квартири та введе одну доплату за чергування в реанімаційному відділенні дитячої міської лікарні.

І слід сказати, що все це було 100 років тому.

Так само до нашого міста приїжджали земські лікарі й так само тамтешні чиновники вручали їм тимчасове житло.

І були земські лікарі, взяти хоча б кременчуцького Овксентія Богаєвського, всім поспіль: і хірургами, і офтальмологами, і бабками-повитухами.

Звісно, лікар Богаєвський отримував доплати за свою скажену працю, яка вимагала від нього жити на роботі, бо він був одним таким лікарем.

І так само йому купували інструменти за рахунок міського бюджету.

А вже у 80 роках усі ми жили за системою земської медицини й за нею лікувалися.

А тоді, 40 років тому, її сенс був таким: лікарів, як і раніше, не вистачало, тож у тій же Кобеляцькій районній лікарні обов’язки травматолога виконував стоматолог, який отримував відповідну доплату.

Така ж ситуація була й у Кременчуці, де всі були універсальними майстрами з поставленими діагнозами, при яких і сам лікар не розумів, чим саме хворіє його пацієнт.

Нинішня система, яку сьогодні запроваджують в Україні, – це первинний, вторинний і третинний рівень допомоги.

Кременчуцька дитяча міська лікарня – це заклад  вторинного рівня, який має бути укомплектований кадрами, а не доплатами за існуючі лікарські вакансії.

І погано, що саме цього – появи досвідчених лікарів у нашому місті план мера Малецького не передбачає.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1269 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1936 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2480 0