Новини з 1996 року

Бізнес Кременчука: яблуко розбрату та спільне між Батьківщиною, Калашником та місцевим Оппозиційним блоком. ВЕРСІЇ. ІНФОграфіка

Андрій Михайленко 14 вересня 2015 12:50 2311 0

Ще 31 берзня  цього року  на сесії  міської ради кременчуцька активістка Оксана Піддубна звернула увагу громадськості на земельну ділянку, що навпроти готелю «Кремінь», яка орендується фірмою ТОВ «Житлоінвест» за суцільні копійки (лише 67 копійок за 1 кв.м у центрі міста на рік!).

Даний випадок по землі для ТОВ «Житлоінвест» є кричущим, але зараз розглянемо лише структуру власності даної компанії, й ось що цікавого можна знайти.

ТИПОВІ КІПРСЬКІ ОФШОРКИ

З відкритих баз даних Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України можна дізнатись, що керівником та підписантом даної  «Житлоінвест» є громадянин Калашник Євген Вікторович, син нинішнього першого заступника міського голови Віктора Калашника.

У засновниках ТОВ «Житлоінвест» такі компанії:

  • ПП «Виробничо-комерційна фірма «УКРПРОДУКТ-2000», керівник якої Самсонова Лідія,
  • Кіпрська компанія «ВРАБІНО ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» із кіпрського міста Лімасол.

 

ЯБЛУКО («УКПРОДУКТ – 2000») РОЗБРАТУ

Підприємство «Укрпродукт-2000» заслуговує на окрему увагу. Але про все по порядку.

За даними ЄДРПОУ, вказане підприємство знаходиться по вулиці Леніна, 13/39 у місті Кременчуці (9 – поверховий житловий будинок навпроти торговельного центру «Мега»). Мешканцям цього будинку про наше підприємство нічого не відомо.

За даними Піддубної, ще в березні цього року «УКПРОДУКТ-2000» мав статут 55 млн. гривень та одноосібного власника в особі пані Самсонової. 

Звідкіля у тодішньої працівниці пана Бабаєва було стільки грошей на формування статутного капіталу свого підприємства, залишається загадкою. Але вже у квітні цього року замість Самсонової підприємство  мало нового власника у вигляді  кіпрської компанії  АЛЛАРІ ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД, статутний капітал при цьому зменшився до 45,7 млн. гривень. Сама ж пані Самсонова залишається керівником «Укрпродукт-2000».

Спираючись на дані сайту «НАШІ ГРОШІ», одразу є підстави вважати, що «Укрпродукт-2000» нині є власністю сім’ї Бабаєва після вбивства останнього.

А ТЕПЕР ПРО НАЙЦІКАВІШЕ. Наше підприємство має найбільшу частку у структурі власності ТОВ «Кременчуцька торгова гільдія». Керівником останньої є повний тезка Холода Євгена Миколайовича, депутата Кременчуцької міської ради, котрий у березні-квітні цього року був в епіцентрі  скандалу з приводу незаконного виділення землі площею 2 га по вулиці Сербіченка, які попередньо призначались для воїнів АТО. Зазначимо, що земля виділялась ТОВ «Кременчуцька торгова гільдія».

ТОВ «КРЕМЕНЧУЦЬКА ТОРГОВА ГІЛЬДІЯ». БУЛО. Згідно з даними ЄДРПОУ, у квітні 2015 року структура власності підприємства виглядала таким чином:

  • ПП «ВКФ «Укрпродукт – 2000» - 39,918 млн.гривень,
  • Холод Євген Миколайович – 15 млн. гривень,
  • Шляхова Ольга (донька Бабаєва Олега) – 5,082 млн. гривень.

Статут складав 60 млн. гривень.

 

ТОВ «КРЕМЕНЧУЦЬКА ТОРГОВА ГІЛЬДІЯ». СТАЛО. Станом на сьогодні статутний капітал підприємства збільшився до 70 млн. гривень та має таку структуру:

  • ПП «ВКФ «Укрпродукт – 2000» - 46,571 млн.гривень,
  • Холод Євген Миколайович – 17,5 млн. гривень,

Шляхова Ольга (донька Бабаєва Олега) – 5,929 гривень.

Видно, що пан Холод збільшив свою частку у статуті на 2,5 млн. гривень, донька Бабаєва – на 847 тис. гривень,  а «Укрпродукт – 2000» - аж на 6,65 млн.гривень (!).

Редакція має свою версію щодо причин таких змін. На даний час підприємство пана Холода має судову тяганину по банківському кредиту в сумі 21 млн. гривень, але сам банк виставив у суді «рахунок» на 55 млн. гривень з тисячами. Збільшення статуту ми розглядаємо як захисну реакцію підприємства на можливий арешт активів підприємства.

Підприємство «Укрпродукт-2000» у цьому році мало багатомільйонні операції, як це видно на прикладі ТОВ «Кременчуцька торгова гільдія».

Звісно, що такі «маневри» когось можуть дратувати і дратують. Воно й не дивно, оскільки Центральний ринок є величезним активом.   

Тут нам слід нагадати, що «Укрпродукт-2000» є співвласником вже згаданої ТОВ «Житлоінвест» поряд з кіпрською офшоркою «Врабіно Холдінгз Лімітед».

 

«ВРАБІНО ХОЛДІНГЗ ЛТД.» та «УКРПРОДУКТ – 2000»

Внаслідок пошуків по ЄДРПОУ ми побачили, що «Врабіно» є власником ТОВ «МІС», компанії, яку традиційно пов’язували з кременчуцьким бізнесменом Ігорем Кушніром. Останній же був помічений у місті Кременчуці під час з’їзду Опозиційного блоку, який улітку проходив у Міському Палаці культури.

Тоді пан Кушнір був помічений у компанії  таких перших осіб «Опблоку» як Вадим Новінський та Юрій Бойко.

Таким чином зв'язок по ланцюжку «Врабіно – Житлоінвест – Укрпродукт-2000 – Кременчуцька торгова гільдія» є очевидним.

Без сумніву, пани Кушнір та Бабаєв були друзями і партнерами по бізнесу. В свою чергу пан Бабаєв мав дружньо-бізнесові стосунки із паном Холодом.

 

ЩО ДАЛІ

Центральний ринок має бути  ласим шматком, а «Кременчуцька торгова гільдія» - викликає інтерес.

Як видно на інфографіці, активи місцевих представників Опозиційного блоку та «Батьківщини» мають спільне, але це не заважає конфліктам, направленим на Холода.

Цікаво, а що ж Калашник думає стосовно своєї ролі? Безумовно, він демонструє жагу до влади, яку продемонстрував невдовзі після вбивства Бабаєва. Існує інформація про домовини із Солідарністю на виборах. Кооперація із Шаповаловим теж не викликає сумнівів.

За відсутності «господаря» Бабаєва пани Калашник та Шаповалов докладають зусиль, щоб стати самостійними фігурами.

Можливо, ми помиляємось, але це лише ВЕРСІЯ, яка ґрунтується на тому, що ми можемо побачити. Хоча можуть бути приховані «але». Цього не можна виключати.

 

P.S. На даний час невідомо щодо сплати податку з операції відчуження громадянкою Самсоновою Лідією своїх майнових корпоративних прав на ПП "ВКФ "Укрпродукт-2000" на користь Алларі Холдінгз ЛТД.

Теги: Політика КременчукаЕкономіка Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 438 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1170 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 871 0