Новини з 1996 року

Бізнес для одного: сумнівні "схеми" фінансування розважальних програм у Кременчуці

Валерія Макряшина 11 травня 2019 12:46 1549 0

Більшість кременчужан зазвичай дуже радіють, коли в місті відбуваються свята - всюди яскраві ліхтарики, гучний концерт на площі та купа веселощів, втім мало хто задумується, скільки це все коштує, що вже казати про зацікавленість містян у доцільності використання бюджетних коштів на всю ту "мішуру", зважаючи на той факт, що чиновники на фестивалях не звикли економити.

На щастя, є ті, хто це довів. Так місцева журналістка, активістка й представниця громадської організації «Європейський клуб» Лариса Гориславець на своїй сторінці в мережі Facebook опублікувала пост, у якому розповіла про власні дослідження про схему фінансування Дня міста-2017.

"Я продовжую спостерігати за фестивальними схемами. І маю ескіз нової", - заявила жінка.

Вона нагадала про стару схему, де гроші були розподілені на три парки, а потім через ці парки зійшлися в одного і того ж ФОПа — співробітника кременчуцького КП. Разом - більше півмільйона. Розпочалося слідство.

"І сьогодні в мене в голові вибудувалася конспірологічна версія, як це могло відбуватися за новою схемою. 

Загалом у Кременчуці концертним бізнесом займається директор “Придніпровського парку” Андрій Нападайло з дружиною Оксаною.

Крім того, що керує парком, Андрій Володимирович офіційно займається підприємництвом (закон дозволяє), його дружина теж ФОП.

У 2018 році Оксана Нападайло мала кілька договорів із місцевими бюджетними розпорядниками на суму понад 1,2 млн грн. Усе — концертна діяльність. Андрій Нападайло у 2018 році теж мав угоди на суму 875 тис. грн.

Ще на півмільйона було укладено договорів із київським ФОП-ом Артуром Феколіним. На порталі закупівель цей підприємець виглядає бездоганно — багаторічна репутація, організовує концерти для інших міських рад, договори показують чітку картину: що купують і для чого. Ось, наприклад, у договорі читаємо: місто Кам'янське на День міста замовило співачку Христину Соловій, співала 15 вересня 2018 року, о 20.00, тривалість 60 хвилин. Сума — 150 тис. грн.

 

 

О боже! У мене починають капати сльози! Та я за 2 роки жодного разу не бачила, щоб у кременчуцьких договорах про свята писалося щось подібне: прізвище артиста, тривалість виступу. І тому я була щиро здивована, що в кременчуцьких договорах із Феколіним нічого такого не спостерігається. Просто 5 договорів на концертні послуги на півмільйона гривень", - написала Лариса Гориславець.

 

 

 

 

Кременчужанка припускає, що відповіддю на її розчарування є той факт, що в договорах із Феколіним вказаний такий самий телефон постачальника, як і в договорах Оксани Нападайла та Андрія Нападайла. Виходить, ніби це і є один постачальник - три в одному.

"Але ще більше мене здивував 2019 рік. Новий ФОП Артур Ісакієв, який почав обслуговувати свята в Кременчуці. За даними реєстрів, інших замовлень немає. Молодий чоловік зареєструвався ФОП-ом 5 лютого, а вже через тиждень — упс! - підписано три договори з Управлінням культури на 265 тис. грн. Усі три — на свята протягом року. 

А через місяць — іще три договори з виконкомом на свята протягом року на 150 тис. У сумі — знову майже півмільйона. 

І тут уже в документах немає спільного телефона з ФОП Оксаною Нападайло. Просто спільне фото у ФБ з Андрієм Нападайлом", - додає жінка. 

 

 

Наприкінці Лариса Гориславець звернулася до кременчужан із проханням, щоб вони зробили правильні висновки про її пост.

"Я — категорично “за” розвиток місцевих підприємців (бажано — за умов здорової конкуренції), і щоб податки йшли в місцевий бюджет. Але ж давайте нормально звітувати про витрачені гроші, особливо коли їх просто “профестивалили", - попросила вона.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1175 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2174 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2792 0