Новини з 1996 року

Бійка дівчат посеред двору на Раківці через насіння завершилася легкими тілесними та судом

Валерія Макряшина 13 червня 2019 10:35 3364 0

Крюківський районний суд розглянув справу відносно молодої дівчини — студентки 1 курсу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, яка у квітні минулого року побила свою знайому. 

Згідно з протоколом, 9 квітня 2018 року, близько 17-ї години, дівчина, перебуваючи біля будинку по вулиці Правобережній, поблизу магазину "Абсолют", на ґрунті раптової неприязні умисно нанесла потерпілій один удар кулаком у голову та один - в око, два удари ногою і три - віником по тулубу. Потім схопила її за волосся й двічі вдарила ногою по тулубу.

У результаті потерпіла отримала легкі тілесні ушкодження — закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку й численні синці. 

Своїми умисними діями, які спричинили короткочасний розлад здоров`я, обвинувачена вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 125 КК України.

Версія обвинуваченої

Обвинувачена на судовому засіданні вину визнала частково. Вона вказала, що її дії по відношенню до потерпілої були самозахистом.

За її словами, того дня, близько 14-ї години, вона з двома подругами гуляла. Купивши насіння соняшника, вони лузали його на лавочці біля магазину, а лушпиння кидали на землю. Через кілька хвилин з під`їзду вийшла потерпіла та її мати, яка почала казати, що вони смітять і так робити не можна. Жінка також додала, що прибирати тут нікому, так як двірника немає. 

Обвинувачена їй відповіла, що не бачила оголошення про таку заборону.  У той час, коли мати потерпілої зайшла в під`їзд, її донька почала нецензурно лаятися на них. Мати потерпілої тим часом винесла віник і кинула дівчатам у обличчя. 

Дівчина вже почала йти, але потерпіла підбігла ззаду і вдарила її рукою по спині. Та ж дала здачі, ударивши тричі віником по тулубу. Підключилася мати, яка дала їй ляпаса. 

Обвинувачена до останнього стверджувала, що потерпіла напала на неї. До будинку підбігли знайомі хлопці, які почали дівчат розбороняти. 

При цьому потерпіла почала погрожувати їй, кажучи щось на кшталт «замовляй гроб», «ти не жилець» тощо.

Обвинувачена намагалася зупинити образи. Після цього вона пішла до під`їзду забрати велосипед та рюкзак. В один момент мати потерпілої з її привідкритого рюкзака дістала на викинула на землю пакет з чипсами чи сухариками. За такі дії вона просто штовхнула її рукою в плече, від чого остання просто сіла на лавочку.

При цьому потерпіла, тикаючи в обличчя мобільним телефоном, підбігла і схопила її за волосся. Вона закричала нецензурною лайкою, при цьому вони разом упали на землю. Підійшли хлопці й допомогли їй піднятися з землі, потерпіла продовжувала лежати.

Після цього вона забрала рюкзак і поїхала з подругою на велосипеді. Було багато свідків цієї події. В подальшому вона зателефонувала матері й повідомила про те, що сталося, й пішла додому. Вдома мати обробила пухлину на нозі. Медичну експертизу вона не проходила, але робила МРТ і лікувалася. За словами обвинуваченої, потерпілу вона ногами не била, за волосся не хапала, матері потерпілої дала ляпас за те, що та вдарила її кулаком по спині.

Покази представників обвинуваченої

На судовому засіданні представники обвинуваченої повідомили, що їм зателефонувала донька й повідомила про те, що сталося. Прийшовши додому, мати надала їй медичну допомогу - дала таблетки, помазала подряпану ногу й перебинтувала, зміряла тиск - 130/90. 

Згодом дізналися, що потерпіла написала заяву в поліцію на доньку й у відділенні поліції показали відео, яке зняли знайомі доньки.

Мати дівчини зазначила, що доньку 17 серпня 2017 побив її рідний батько. Тож вони разом переїхали від нього до її батьків. Також жінка повідомила, що її дитина перебуває на обліку в лікарів - невропатолога та кардіолога, до вступу в університет навчалася в ЗОШ № 22, коло її друзів знає, навчалася в школі і зараз в університеті добре.

Мати дівчини намагалася поспілкуватися з потерпілою, але та відмовилася з нею розмовляти, погрожуючи звернутися в поліцію й за це. Жінка вважає, що донька захищалася.

Версія потерпілої

Потерпіла на судовому засіданні розповіла, що того дня перебувала в гостях у своєї матері. Близько 17-ї години вони вийшли з під`їзду і побачили, що на лавочці біля під`їзду троє дівчат лузали насіння, а лушпиння кидали на асфальт. Мати зробила їм зауваження.

У відповідь обвинувачена в грубій формі з ненормативною лексикою відповіла її матері. Виник конфлікт, внаслідок якого дівчина підняла на неї руку, також вдарила її матір. Потім вона дістала мобільний телефон, який у результаті хотіла відібрати обвинувачена. 

У цей час підійшли сусіди та хлопці, які були біля іншого під`їзду, і розборонили їх. Після цього обвинувачена  з подругами пішла. Потім приїхала поліція. Згодом дівчина звернулася до лікарні по допомогу й наступного дня пройшла судово-медичну експертизу та звернулася до невропатолога, лицевого хірурга та лікувалася від отриманих травм.

Вона зазначила, що даним злочином їй спричинені душевні та моральні страждання.

Покази свідків - подруг обвинуваченої, матері потерпілої й сусідів - різнилися. Подруги дівчини зазначили, що саме потерпіла перша затіяла бійку. Крім того, вони зазначили, що ніхто з під`їзду розбороняти дівчат не виходив. Це тривало близько 15 хвилин. Якби потерпіла не почала агресивні дії першою, обвинувачена сама не починала б бійку.

У потерпілої тілесних ушкоджень вона не бачила, натомість у її подруги були синці. Мати потерпілої заявила, що напала саме обвинувачена. Тому просить суд задовольнити цивільний позов і стягнути з дівчини 50 тисяч гривень моральної шкоди. Сусідка потерпілої заявила, що чула крики в той день. Виглянувши у вікно, побачила, що обвинувачена ображає потерпілу та її матір.

Результат

Вивчивши і дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що вина обвинуваченої повністю доведена.

Враховуючи той факт, що дівчина є неповнолітньою, раніше до кримінальної відповідальності не притягувалася, за місцем навчання характеризується позитивно, за місцем навчання в ЗОШ № 22, де навчалася до вступу у ВНЗ, характеризується посередньо, навчається добре, самовпевнена, неврівноважена, непередбачувана, груба, мати підтримує поведінку доньки, виправдовує її, звинувачує інших, з класним керівником та вчителями не завжди контактувала, при цьому є людиною творчою, займалася танцями, фотографією, брала участь у конкурсах та отримувала призові місця й врахувавши те, що вона не отримує стипендії, тому не може сплатити штраф, суд призначив їй покарання у вигляді 120 годин громадських робіт.

Також суд постановив стягнути з матері дівчини на користь потерпілої 3000 гривень за завдану моральну шкоду.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 981 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1827 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 844 0