Новини з 1996 року

Більше фруктів, менше цукру: норматив шкільного харчування оновили

Валерія Макряшина 08 квітня 2021 10:45 311 0

В Україні завершено перший етап реформування шкільного харчування, а саме оновлення нормативної бази.

Про це повідомила дружина Президента Олена Зеленська у Фейсбуці.

"Перший етап реформування шкільного харчування – оновлення нормативної бази – успішно завершено. Останній і найважливіший документ, норми та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, 24 березня був затверджений постановою Кабінету Міністрів України, а вчора – офіційно опублікований", - написала перша леді.

За її словами, всі шкільні заклади з 1 вересня 2021 року зобов’язані, зокрема, зменшити кількість цукру у 2-2,5 раза – до 7,5 г на один прийом їжі, а також: 

  • збільшити кількість фруктів до 100 г на один прийом їжі;
  • зменшити кількість хліба на 1 прийом їжі - з 60-80 г до 30-50 г;
  • збільшити кількість м’яса так, щоб протягом п’ятиденного робочого тижня при одноразовому харчуванні забезпечити дві порції м’яса по 70 г, 100 г або 120 г кожна, залежно від віку дітей;
  • збільшити кількість молочних продуктів при формуванні меню.

Дружина Президента додала, що раніше кількість молока та кисломолочних продуктів на тиждень становила 100 мл, також було передбачено 100 г сиру кисломолочного та 30 г сметани.

Нові норми, за її даними, передбачають наявність однієї порції молока або молочних продуктів щодня, а саме: 200 мл молока або 125 мл йогурту чи кефіру, або 125 г сиру кисломолочного, або 75 г сиру м’якого, або 15 г сиру твердого, або 25 г сметани на вибір.

Зеленська також зазначила, що незабаром відбудеться презентація оновленого меню для шкіл, розробленого з урахуванням усіх вимог та нормативів.

Своєю чергою заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко підкреслив, що новими нормами обмежено кількість солі та цукру, жирів, заборонено використання ковбасних виробів, сосисок, рибних консервів.

За його словами, це сприятиме профілактиці утворення надлишкової ваги та ожиріння, розвитку захворювань серцево-судинної системи.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 669 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1079 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1531 0