Новини з 1996 року

Автопарк Юрія Шаповалова: нардеп "забув" вказати у декларації про джип "Мерседес" та раллійні "Міцубісі"

Андрій Михайленко 18 квітня 2016 18:40 1960 4

"Програма Плюс" уже писала про те, як депутат міської ради Оксана Піддубна нещодавно зафільмувала оновлення автопарку народного депутата Юрія Шаповалова, де у кадр потрапив автомобіль Audi Q7.

Було зазначено, що дана інформація буде актуальною лише навесні 2017 року, коли народний обранець має оприлюднити декларацію про доходи за цей рік.

Як би там не було, але вже зараз на порталі Верховної Ради України можна ознайомитись зі звітністю пана Шаповалова за минулий 2015 рік.

Очікувано, що найбільшу увагу викликав автопарк нардепа, який офіційно виглядає таким чином:

- автомобілі легкові - Субару Імпреза, 2000 року випуску,

- автомобілі вантажні - Мерседес Бенц 1840, 1997 року випуску,

- водні засоби - водний мотоцикл "Бомбардир 215", 1996 року випуску,

- інші засоби - причепи "Когелан 24", "ПГМФ",  "ВЕРДА" та "CARBO B.V."

Інформація про транспортні засоби, які знаходяться у користуванні членів родини Шаповалова, на сайті Верховної Ради станом на сьогодні відсутня.

Виходячи із наявної інформації, є підстави вважати, що народний депутат України задекларував недостовірну інформацію, які полягають в наступному.

Ще влітку 2015 року, коли журналісти Кременчука мали змогу з води зафільмувати незаконну забудову Дніпра, в розпорядження редакції потрапили фотознімки "хатинки" Шаповалова по вулиці Флотській, 10, яка записана на його сестру Ірину Мовчан.

На одному із фотознімків було видно "Мерседес-Бенц" ГЛ-серії коричневого кольору та "Міцубусі Лансер Еволюшн" червоного кольору. Дані авто публікувались як транспорт фактичних користувачів самовільно захопленої на той час ділянки у прибережно-захисній смузі. 

 

 

За кермом першої машини кременчужани неодноразово помічали Юрія Шаповалова, за кермом "Міцубісі Еволюшн"  - його дружину.

 

 

Подружжя автолюбителів Шаповалових

 

Чому дані транспортні засоби не включено в декларацію народного обранця, невідомо, але слід мати на увазі статтю 46 Закону "Про запобігання корупції", де чітко зазначено, що у декларації, поміж-іншим, зазначаються відомості про:

-  цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня звітного року, що належить суб’єкту декларування або членам його сім’ї на праві приватної власності, у тому числі спільної власності, або перебуває в її володінні або користуванні, незалежно від форми правочину, внаслідок якого набуте таке право.

Такі обставини дають Генпрокуратурі підстави притягти народного депутата України до кримінальної відповідальності за декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи (стаття 366-1 Кримінального кодексу). 

Але, окрім вказаних двох автомобілів, є ще одна машина, яка не потрапила в декларацію.

 

РАЛІ - ПРИСТРАСТЬ і ГОЛОВНИЙ БІЛЬ ШАПОВАЛОВА

Про "ралійну" частину автопарку народний депутат вирішив офіційно не звітувати, а лише  обмежитись фотозвітом на своїй сторінці у "Фейсбуку" під назвою "Заключний етап Чемпіонату України з ралі 2015: Херсон"

Автомобілем, який не потрапив до декларації 2015 року, є спортивний "Міцубісі-Лансер-Еволюшн", державний номерний знак ВІ 6321 ВВ.

 

 

На вказаному авто пан Шаповалов виступав наприкінці осені 2015 року на херсонському етапі чемпіонату України з ралі.

Про користування депутатом даним авто у 2015 році свідчить бортова наліпка з його прізвищем англійською мовою "SHAPOVALOV Y (I)+". 

Виступав наш земляк результативно.

"...Так, Олексій скинув зі свого часу 20,3 секунди, але Шаповалов, який стартував пізніше, взагалі проїхав 27-кілометрову ділянку на 32,9 секунди швидше, утримавши тим самим другу позицію абсолюту та класу N4", - так прокоментував тоді виступ нардепа сайт autocentre.ua.

Окрім Херсона, пан Шаповалов також брав участь у "Ралі Галіція" та "Ралі за мир". 

Чому користування даним спортивним автомобілем нардеп Шаповалов мав задекларувати, ми аргументували вище.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Політика КременчукаПригоди Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Програма Плюс 19.04.2016 08:48

Читайте уважно Закон, Ластівко )))

Програма Плюс 19.04.2016 08:48

Байдуже, з ким Ви живете або не живите - якщо Ви чиновник, то маєте задекларувати усе рухоме майно, яким користуєтесь та яке коштує більше 100 неоподатковуваних мінімумів

Програма Плюс 19.04.2016 08:46

Закону байдуже, згодні Ви чи не згодні - Проценки те ж були не згодні, але впіймали по рішенню суду.

Програма Плюс 18.04.2016 19:04

Немає значення, чия машина. Має значення сам факт використання. Чому дані транспортні засоби не включено в декларацію народного обранця, невідомо, але слід мати на увазі статтю 46 Закону "Про запобігання корупції", де чітко зазначено, що у декларації, поміж-іншим, зазначаються відомості про: - цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня звітного року, що належить суб’єкту декларування або членам його сім’ї на праві приватної власності, у тому числі спільної власності, або перебуває в її володінні або користуванні, незалежно від форми правочину, внаслідок якого набуте таке право.

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 220 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1434 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2423 0