Новини з 1996 року

АТОвцям на замітку: якщо перевізник не хоче перевозити. ВІДЕО

Андрій Михайленко 25 березня 2016 09:22 2570 0

"Програма Плюс" вирішила дослідити законодавство в контексті розповсюдженої проблеми, з якою стикаються учасники АТО, - відмова перевізників безкоштовно перевозити воїнів-захисників.

Ми вже писали про пораненого бійця 92-ї бригади Збройних Сил України Олександра Кравченко, який вже двічі не змовчав про те, як водії на міських маршрутах не бажають безкоштовно перевозити учасників бойових дій

Сьогодні ж від бійців роти поліції "Кременчук" стало відомо про "особливості" міжміських перевезень на автостанцї "Кременчук".

Як повідомив нашому виданню АТОвець Сергій Жалдак, 17 березня, близько 14 години, він прийшов на автостанцію, щоб їхати до Градизька рейсом  "Кременчук-Мозоліївка". Отримати безкоштовно квиток не вдалося - касир автостанції відмовилась, пославшись на автоперевізника, котрий відмовляється безкоштовно перевозити учасників АТО. Випадок є грубим порушенням прав АТОвця, та, на жаль, є розповсюдженим.

 

Перевізником, котрий дозволяє собі перевозити/не перевозити безкоштовно АТОвців, є Пшеничний Петро Іванович. Що робити з такими перевізниками та їхніми водіями, читаємо нижче.

 

ЮРИДИЧНА АБЕТКА

Відповідно до пункту 19 частини 1 статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"  учасники АТО прирівнюються до учасників бойових дій.

Статтею 12 цього ж Закону для учасників бойових дій передбачено таку пільгу:

- безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання.

Якщо водій чи власник автобуса посилається на те, що йому держава нічого не сплачує, то необхідно їм процитувати статтю 37 Закону України "Про автомобільний транспорт", де вказано:

"Автомобільному перевізинку, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення..."

"Безпідставна відмова  від  пільгового  перевезення  тягне  за собою відповідальність згідно із законом", - далі говориться у Законі. 

Якщо все одно перевізник відмовляється перевозити безперешкодно АТОвців, необхідно все зафільмувати на телефон - стаття 34 Конституції України дозволяє.

Зібрані дані дозволяють воїнам-захисникам подати на перевізника Пшеничного позов до суду. Зайшовши в автобус пана Пшеничного, можна (згідно із Законом) їхати ним безкоштовно - виходити із салону не слід. Це ж стосується й інших перевізників.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Підтримка оборониЖиття КременчукаТранспорт Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 729 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 892 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1250 0