Новини з 1996 року

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький: «На іноземних інвесторів надій не покладаю!». ФОТО

Валерія Макряшина 29 серпня 2018 15:40 740 0

28 серпня православні та греко-католики Кременчука відзначили свято Успіння Пресвятої Богородиці.

На другий день свята, вранці 29 серпня, урочисте богослужіння віруючих Української православної церкви Київського патріархату відбулося біля комплексу Пам’ятного Хреста на Площі Перемоги. Святкову службу очолив архієпископ Полтавський і Кременчуцький преосвященніший Федір.

Владика відзначив у своїй проповіді:

«Богослужіння на цьому святому місці відбувається п’ятдесятий раз – під пекучим сонцем, під дощами та снігопадами. Але наша віра в те, що тут відродиться Божий храм, не згасала. І ми побачили на власні очі, як скерував Господь: уже немає на площі величезного монумента ідолу тоталітаризму, зате є означене місце, де з Божою допомогою відродиться Успенський собор – архітектурна домінанта славного Кременчука.

...Вшановуючи Нерукотворний Образ Спасителя, маємо усвідомлювати, що корінь усіх наших конфліктів, наших економічних, екологічних і політичних проблем лежить у духовності людини. Бо хвора вона гріхом. І цей гріх роз’їдає нас, як хвороба, бо сили душі, які заклав у нас Господь Бог, функціонують у нас неправильно й часто діють, як пристрасті, якщо ми не освячуємо та не преображаємо їх. Христос прийшов зцілити нас від гріха – до святості покликані всі християни. І віра православна повинна бути основою нашого життя та мислення.  

...Український народ сьогодні повертає все те, що було притаманне йому багато століть тому. Відродження в Кременчуці Свято-Успенського собору – тому приклад. І говорити та дискутувати, що храм займе центральну площу міста й заважатиме проведенню державних свят і народним гулянням, абсолютно недоречно.

...Ми згадуємо сьогодні й героїв Іловайського котла – молимося за Вічне Царство загиблих і здоров’я та віру живих. Нехай Господь укріпляє всіх, хто продовжує захищати нашу Батьківщину.

...У нас зараз два фронти – лінія розмежування на Донбасі та духовність, боротьба за помісну українську церкву. Правда – на нашому боці, буде за нами й перемога! Слава Ісусу Христу!»

 

 

Після завершення Богослужіння біля комплексу Пам’ятного Хреста духовенство та віруючі перемістилися на місце майбутнього будівництва Свято-Успенського собору, яке означене умовною лінією між готелем «Кремінь» та парадним входом у міськвиконком. Тут Благочинний Кременчуцького округу УПЦ КП протоієрей Володимир (Макогон) від імені всіх парафіян подякував преосященнійшому Федору за неоціненний внесок у відродження Свято-Успенського собору в Кременчуці й запевнив Владику, що всі місцеві віруючі Української православної церкви Київського патріархату молитимуться за його здоров’я.

На імпровізованій прес-конференції архієпископ Федір розповів журналістам місцевих засобів інформації:

«Зараз іде процедура оформлення документів на земельну ділянку (9 серпня 2018 року депутати Кременчуцької міської ради більшістю голосів ухвалили рішення про надання в постійне користування земельної ділянки на площі Перемоги релігійній громаді Свято-Успенської Української православної церкви Київського патріархату. – Ред.), потім буде розроблятися проект соборної будівлі. Коли він втілиться в чіткі технічні розрахунки, отримаємо й дозвіл на початок будівельних робіт. Коли саме це станеться, зараз сказати важко, оскільки багато чого залежить від обставин.

Головне - європейська практика свідчить, що споруди соборів та церков аж ніяк не заважають культурно-мистецьким і громадським заходам. Навпаки, собор чи церква на майдані ніби притягує до себе і концерти, і ярмарки, й офіційні державні та народні свята. Безперечно, все має відбуватися цивілізовано та узгоджено: в храмах богослужіння проходить зазвичай вранці, народні гуляння на площах – увечері.

Вважаю, що думки про те, що собор, як архітектурна домінанта міста, «заважатиме», схожі на залякування Росією України помісною церквою. Мовляв, з її утворенням почнеться викликане народним протистоянням кровопролиття. Насправді ж такі погрози «руського міра» – просто звучний піар, яким комусь зручно штучно спекулювати.

На мою ж думку, за хвилею протистояння відродженню Української православної церкви Київського патріархату взагалі та Свято-Успенського собору зокрема, ховаються противники відродження Україні в цілому. Тобто хто виступає проти відродження української святині, той насправді приховано виступає проти державності України!»

 


 

Прощаючись із журналістами, преосвященніший Федір пояснив наостанок, що Свято-Успенський собор у Кременчуці будуватиметься за кошти благодійників і добровільної пожертви громади.

«Особливих надій на іноземних інвесторів я не покладаю, - додає архієпископ Полтавський та Кременчуцький. - Але такі пропозиції розглядаються. Якщо допоможуть - ради Бога! Ні – справимося самі! Нехай береже нас Господь!»    

      

Юрій Сіора

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 780 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 928 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1284 0