Новини з 1996 року

АМКУ не штрафуватиме супермаркети за «коронавірусне» підвищення цін на продукти на початку весни

Валерія Макряшина 05 листопад 2020 17:15 371 0

Звіт АМКУ від 2 листопада про виконання рітейлерами його рекомендацій стосовно торговельних надбавок свідчить про те, що Комітет закриє розслідування щодо подорожчання деяких продуктів на початку пандемії COVID-19 без штрафів для торговельних мереж.

У березні після початку карантинних обмежень різко та суттєво подорожчали продукти харчування. Зростання цін у рітейлерів відбувалось дуже підозріло синхронно. Тому ситуацією зацікавилось Київське відділення АМКУ та розпочало розслідування змови між постачальниками продуктів харчування й найбільшими мережами столичних продовольчих магазинів.

Під підозру потрапили супермаркети: Novus, Ашан, Metro Cash & Carry Ukraine, Сільпо, Billa, АТБ-Маркет, Varus, Еко маркет, Велика Кишеня, Велмарт та інші.

Під час розслідування АМКУ мав з’ясувати причини стрімкого зростання ціни: чи пов’язано це лише з підвищенням попиту, чи все ж таки це цінова змова між операторами ринку.

У випадку доведення картельної змови компанії отримали б штрафи в розмірі до 10% річного обороту.

Через кілька днів після початку розслідування АМКУ надав «підозрюваним» рітейлерам рекомендації про необхідність збільшити коло потенційних постачальників продукції та переглянути рівні торговельної надбавки.

2 листопада АМКУ відзвітував, що оператори ринку не тільки виконали рекомендації, а й зменшили націнки на окремі соціальні товари до 0%, тобто до собівартості.

За антимонопольним законодавством, виконання «підозрюваним» рекомендацій є підставою для закриття розслідування без штрафів.

«Отже, найближчим часом очікуємо, що справа проти рітейлерів буде закрита відомством.  Які все ж таки були причини різкого здорожчання продуктів харчування та чи змовились рітейлери, щоб заробити більше в період пандемії?

У випадку закриття справи з підстав виконання рекомендацій ми так і не дізнаємось достеменні відповіді на ці питання.  Чи правильно вчинив Антимонопольний комітет – покаже час. Адже пандемія ще не завершилась, і мірилом ефективності роботи АМКУ буде цінова політика торговельних мереж у найближчому майбутньому», – відмітили в «Лізі антитрасту».

 

 

За матеріалами «Ліга антитрасту»

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1151 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2150 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2768 0