Новини з 1996 року

Американські локомотиви на ПАТ «КВБЗ» не збиратимуть. Хіба французькі електровози. Повідомлення

Олександр Курилов 29 жовтня 2020 14:30 427 0

Укрзалізниця більше не хоче купувати американські тепловози «Дженерал електрик», які збирали в нашому місті, однак купуватиме електровози.

Й це останні повідомлення з Укрзалізниці стосовно купівлі нової техніки.

Тож перше пояснення від нового керівника залізничників, прізвище якого – Жмак, оприлюднене сьогодні: залізниця не купуватиме більше американські тепловози, придбати яких планували понад 200.

У підсумку їх купили всього 30, й вони були дозбирані на 10 відсотків локалізації на ПАТ «КВБЗ».

Тепер усі зусилля з купівлі нової техніки переходять на електровози. Й це саме ті електровози, збирати які теж хочуть на ПАТ «КВБЗ», але й тут виникли проблеми.

Якщо раніше електровози «Альстом» планували купити в кількості понад 200 штук, то за новою заявою Укрзалізниці їх хочуть купити спочатку 50, причому з локалізацією збирання в Україні (її відсоток не повідомляється).

Інше, що хочуть в Україні, – це систему довгострокового технічного обслуговування цих нових електровозів.

Й щось так здається, що цей контракт, а ми знаємо, що можливості для збирання таких електровозів вивчали в Запоріжжі та Дніпрі, тихо пройде непоміченим повз Кременчук.

Натомість кременчуцьким вагонобудівникам залишається чекати на розгляд у парламенті нового бюджету на 2021 рік і, можливо, якщо знайдуть, звідки брати кошти, в бюджеті з'явиться пункт про купівлю за кошти платників податків 100 пасажирських вагонів.

Однак тут теж сподівання невеликі, бо перше питання, яке виникне в парламенті, – чому за кошти бюджету планують будувати пасажирські вагони, а не трамваї, тролейбуси, вантажівки чи літаки? А відповіді на це запитання, здається, так просто не знайти.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 599 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 829 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 1034 0