Новини з 1996 року

Акватлон тепер і у Кременчуці. ФОТО

Anastasia 03 серпня 2015 16:12 1089 0

У місті завдяки ініціативі клубу любителів бігу «Кремінь» 2 серпня вперше відбулися змагання з акватлону! У "Кремінь-акватлоні" взяли участь спортсмени не тільки з Кременчука, а і з Києва, Дніпропетровська, Запоріжжя, Світловодська та Власівки.

Суть виклику (або англ. "challenge") - подолати класичну зв'язку: 1 км плавання на відкритій воді та 5 км кросу. Плавали в озері Силікатному, а бігали по парку "Комсомольський", який знаходиться біля самого Дніпра, в районі 1-ого Занасипу). Особисто зробити зв'язку наважилися 14 атлетів. Крім того, ще з 14 спортсменів було сформовано 7 повноцінних естафетних команд (один пливе, другий біжить).

Безпосердня підготовка до старту в неділю розпочалась о 7 ранку і знаково збіглася з ритуалом хрещення баптистів усе на тому ж озері Силікатному (свято пр. Іллі). Судді, контролери та інші організатори відповідально поставилися до розмітки траси й безпеки учасників. На водоймі курсували 2 човни, на контрольних точках розставлені буйки, а на біговому колі чергували контролери і судді-хронометристи. Транзитна зона була оформлена прямо на піщаному пляжі Силікатного. З 8 до 9 ранку видавалися стартові номери та відбувалося знайомство з учасниками. Перед стартом голова оргкомітету Сергій Кірчик та головний суддя Сергій Година перед вишикуваними учасниками провели брифінг та ще раз ознайомили спортсменів із правилами проходження акватлону.

О 9:26 з гучним сигналом "стартової пневмодудки" усі плавці організовано відправились у воду, аби здолати 1-й етап - кілометр плавання на відкритій воді. Тут темп диктували вихованці басейну "Дельфін" (Кременчук) та Євген Келярський (Дніпропетровськ). Очікувано першим 2 кола по 500 м подолав Михайло Король із результатом 12 хвилин 25 секунд. За ним фінішував вище згаданий Євген (13,40) та учасниця естафетної команди "Sport Life T" Тетяна Шевченко (15,18). Треба відмітити, що після водного етапу на 1-ше командне місце реально могли розраховувати відразу 5 колективів, адже їхні плавці передали естафету доволі згуртовано.

Доволі швико проплив 1 км і третій індивідуальник Іван Гурін (м. Київ) з результатом 16,03.  Своїм сильним бігом (головне гасло змагань - "Пливи стильно, біжи сильно") Іван дістав Келярського і на фініші кросу йому не вистачило усього 9 секунд, аби обійти Мишка Короля. Отже, в індивідуальному заліку золото взяв Михайло Король із загальним часом 35,20, срібло - Іван Гурін 35,29, а бронзу у Дніпропетровськ повіз Євген Келярський 37,43. Інші 11 учасників уклались у годинний ліміт часу і показали чудову фізичну форму в безперервній зв'язці "плавання-біг".

Щодо естафетних команд, то тут підсумкова розстановка сил після плавання дещо змінилася. Після того, як Сергій Кірчик з результатом 15,54 другим передав чергу Сергію Годині, останній з найшвидшим біговим темпом наздогнав Сергія Тищенка ("Sport Life T") і фінішував з кращим часом в абсолюті - 34 хвилини 8 секунд. Тож золото залишилось в оргкоманді "Кремінь-акватлон", срібло взяли Тетяна Шевченко і Сергій Тищенко (37,47), а бронзу - жіноча команда "Sport Life Y" (Юлія Дубина та Вікторія Гамза 39,42).

Урочисте нагородження відбулось об 11:30 у неформальній дружній атмосфері на березі озера. Крім індивідуальних та командних нагород за хронометричними результатами, свої грамоти отримали найстарший учасник Микола Іванович Долотов (1947 р.н., 1 км за 19,06!) та наймолодша Христина Бочкарьова (Київ). У номінації "За волю до перемоги" лауреатом став Вадим Колесник (Київ), який спочатку розраховував лише на біг у складі естафетної команди RunLab, але в результаті відважився подолати усю дистанцію акватлону (разом з плаванням) самостійно.

Усі учасники отримали іменні сертифікати із зафіксованими результатами прямо на місці, привітали один одного з новими спортивними здобутками. Тож хоч трохи втомлені, але радісні і щасливі від активного початку серпня та нових акватлон-вражень благополучно відправились додому.

Сергій Кірчик

Теги: Спорт Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись