Новини з 1996 року

АКЦІЯ ВШАНУВАННЯ ПАМЯТІ ГЕОРГІЯ ГОНГАДЗЕ. КРЕМЕНЧУЦЬКИХ ЖУРНАЛІСТІВ ЗАКЛИКАЮТЬ ЗІБРАТИСЯ СЬОГОДНІ О 18-00

Олександр Курилов 16 вересня 2015 10:07 875 0

Кременчуцьких репортерів закликають зібратися сьогодні, о 18-00, біля пам’ятного знака «Жертвам репресій», що на вулиці Леніна, аби запалити свічки в пам'ять журналістів, які загинули за часи Незалежності.

Сам захід, як акція солідарності,  проводиться в пам'ять убитого Георгія Гонгадзе.

Слід додати, що цей захід – всеукраїнський. Наші колеги у столиці проведуть таку ж акцію, мова під час якої піде про загрози працівникам ЗМІ та випадки цензури, яку запроваджують.

Спеціальний прес-реліз з цього приводу для ознайомлення колег додається.

До дня пам’яті Георгія Гонгадзе і всіх загиблих журналістів

16-го вересня в Україні, в день зникнення Георгія Гонгадзе, журналісти та медіаорганізації закликають громадян країни провести акції солідарності та вшанувати пам’ять усіх загиблих журналістів за часи Незалежності.

Сьогодні журналісти в Україні зазнають великих ризиків, ставлячи незручні запитання владі, працюючи у зоні бойових дій і викриваючи корупційні схеми. В умовах російської пропаганди та контрпропаганди, самоцензури, що поширена серед журналістів, ми закликаємо бути відданими стандартам професії. На жаль, поки рано говорити про гарантії належного захисту прав журналістів.

У 2015 році ситуація з розслідуванням злочинів проти працівників ЗМІ не поліпшилася. Загальна кількість порушень свободи слова у 2014 році становила 995 випадків, що вдвічі перевищує показники 2013 року (496 випадків) і втричі – 2012-го (324 випадки). Напади стали категорією, в якій зафіксовано найбільше порушень (286 випадків, у 2013-му – 97). Пік викрадень журналістів припав на квітень, коли в полоні побували 20 з них, усі – в Донецькій області. Загалом протягом року у полоні побували 79 журналістів, загинуло – сім. Кількість випадків цензури у 2014 році вдвічі перевищила показник 2013 року (152 проти 62 у 2013-му).

Упродовж року також сталося 63 напади на офіси редакцій, що майже у вісім (!) разів більше, ніж у 2013 році (8 випадків). За сім місяців 2015 року ІМІ зафіксував один випадок убивства журналіста, 30 – побиття та нападів на журналістів, 39 – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 9 випадків цензури.

Мирослава Гонгадзе, журналістка, «UA:Перший», «Голос Америки»:

На жаль, журналістська професія в Україні до сих пір не стала вільною. Власники медіа, олігархи використовують медіаресурси і журналістів, як зброю проти своїх конкурентів. Так само, на жаль, не стала символом розслідування і покарання злочинців справа вбивства Георгія Гонгадзе. Я закликаю всіх, хто відчуває свою причетність, співчуття, прийти на акцію підтримки журналістської Свободи і пам’яті Георгія Гонгадзе та інших журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки.

Наталя Лигачова, голова правління ГО «Телекритика»:

Українські ЗМІ й після Революції Гідності залишилися, на жаль, залежними від власників та політиків, які нагнітають пристрасті у суспільстві заради власних інтересів, а не інтересів суспільства. Цензура ж рейтингів штовхає ЗМІ до розкручування скандалів там, де насправді потрібна змістовна дискусія аргументів.

 

Істерія, популізм, напівправда, «чорнуха» знову заполонили наші ЗМІ. І все це робиться за нашої, журналістської участі. Колеги, чи можна виправдати наш конформізм будь-якими причинами в той час, коли на Сході країни гинуть співгромадяни, захищаючи й нас з вами, наших рідних від зовнішнього ворога? Озброюймося правдою та починаймо спільними зусиллями повертати українським медіа їх місію – бути голосом народу. Ми у відповіді за тих, хто нам довіряє. Пам'ятаймо про це!

Андрій Куликов, журналіст, «Громадське радіо»:

У боротьбі за незалежність журналістики слухачі, читачі і глядачі є природними союзниками журналістів. Ми маємо довести, що не байдужі один одному. Добуваючи і оприлюднюючи правду для громадян, журналісти захищають право знати для всіх. Знання зміцнює становище громадянина у відносинах з державою і тими, хто при владі. Обізнані громадяни розбудовують суспільство у такий спосіб, що в ньому журналістика поступово набуває незалежності.

Севгіль Мусаєва-Боровик:

В умовах війни і російської пропаганди кожне наше слово, кожна помилка можуть коштувати надто дорого. Ми повинні пам’ятати про це щохвилини.

Журналістика – це дзеркало суспільства, політикуму і країни. Сьогодні за нами уважно спостерігають у всьому світі. Дуже важливо, щоб це дзеркало залишалося чистим.

Тетяна Даниленко, журналістка, телеведуча, «5 канал»:

Справа Гонгадзе залишається важливим маркером демократії. Після його загибелі змінилося чотири влади, двічі – революційним шляхом. Але жодна з них не змогла набрати повні легені повітря і відверто розказати, хто, як і чому убив Георгія Гонгадзе. Поки цього не станеться, говорити про перемогу демократії – передчасно.

Ми закликаємо журналістів та активістів у регіонах провести прес-конференції, робочі зустрічі з представниками місцевої влади та правоохороних органів, увечері на головних площах міст вшанувати пам’ять загиблих.

Зі свого боку ми пропонуємо допомогу у координації регіональних активістів та журналістів для проведення місцевих акцій та надати статистичну інформацію (інфографіку) щодо ситуації навколо забезпечення прав журналістів в Україні. 

Гасло для цьогорічної акції – «Озбройтеся правдою!».

16 вересня у Києві вечір пам’яті розпочнеться о 18:00 біля Національної спілки журналістів України (вул. Хрещатик, 27а).

З 18:30 до 19:00 триватиме хода до Майдану Незалежності. 

O 19:00 на Майдані Незалежності буде виголошена промова та зачитаний список імен загиблих журналістів. Акція завершиться хвилиною мовчання.

 

Організатори нагадують: за традицією будь-яку політичну чи комерціну символіку використовувати суворо заборонено.

 

Контактна інформація:

Антон Іванов

+38 (050) 494-58-30

thousandys@gmail.com

Подія на Facebook

Посилання на відеозвернення журналістів

Теги: День пам"яті Гонгадзе

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись