Новини з 1996 року

Активісти проти мера. Суд зобов’язав кременчуцьку поліцію відкрити ЄРДР щодо витрат на День міста

Олександр Курилов 09 січня 2018 17:18 518 0

Автозаводський районний суд своїм рішенням зобов’язав Кременчуцький міський відділ поліції розслідувати заяву громадського активіста й координатора антикорупційних проектів Лариси Гориславець стосовно витрат бюджетних коштів під час цьогорічного святкування Дня міста.

Відповідне рішення прийнято сьогодні.

За прийнятим судом рішенням, розслідування стосуватиметься чотирьох чиновників  міськвиконкому: директорів парків «Придніпровський», «Крюківський», Миру й начальника управління культури міськвиконкому.

Питань, як мають розслідувати слідчі, – три.

Перше – це причина непроведення тендерів, які було штучно розбито на допорогові суми витрат.

Друге – гроші, а мова йде про 591 тисячу гривень, витрачені всупереч цільовим бюджетним призначенням і без паспорта бюджетної програми.

Третє – акти виконаних робіт у цих випадках підписані ще до того, як самі роботи було виконано й відповідно гроші за їх виконання перераховано незаконно.

Підсумок же з цього один – фінансові порушення міськвиконкому аж кричать і такі справи за законом мають бути покарані.

Але це – в Україні. У Кременчуці ж міський відділ поліції відмовився відкривати кримінальне провадження за цими порушеннями, але після сьогоднішнього рішення суду це зробить.

Далі ж – усе простіше. З того, що є сьогодні в нашому місті й мова тут про нового начальника міської поліції, якого нам прислали з Гадяча, – ця справа буде закрита й законність стане черговою жертвою домовленості між кременчуцькими чиновниками та поліцейськими.

Такі висновки – з існуючої практики в Кременчуці, коли людину можуть посадити, якщо вона вкраде буханку хліба. Однак якщо буде вкрадено й розпиляно мільйон, якщо не більше з міського бюджету, то в цьому випадку буде подяка.

Але це вже загальна тенденція з розвитку законності за нинішніх очільників МВС та прокуратури.

Останнє – це коментар міського голови Віталія Малецького з приводу цих позовів до поліції через суд, які стали можливими саме через  міське керівництво, коли йдеться про витрату коштів.

І коментар такий: «…вони, активісти, вбачають тендерну змову, але такої немає. Там великий процес і не одна й та ж сама структура організовує святкування.

Якщо людина організовує все нормально в місті й мова тут про підприємця Михайлика, то всі можуть до нього звертатися. Ви ж усі йдете в Макдональдс», - зазначив міський голова Кременчука Віталій Малецький, який, однак, не став говорити, що справді всі ці кошти витрачені без жодної бюджетної програми й з усіма можливими порушеннями.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 2894 0
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 102 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 281 0