Новини з 1996 року

Африканська чума свиней можлива і в Кременчуці

Ксенія Омельченко 11 жовтня 2016 10:45 1118 0

Управління Держспоживслужби в місті Кременчуці попереджує населення про можливі випадки африканської чуми свиней (АЧС) у Кременчуці.

Одним із факторів, який може стати причиною спалаху АЧС у місті, є стихійна торгівля – безконтрольна реалізація м'яса свиней, серед яких можуть бути і хворі тварини.

Голова Держспоживслужби Кременчука Юрій Сливка вважає, що контроль торгівлі м'ясом у місті потрібно посилити, тим більше, що, крім АЧС, існують і інші небезпечні захворювання тварин, які наближаються до кордонів України.

Зараз ветеринари Кременчука проводять диспансеризацію кіз і корів, заодно складаючи реєстр усіх свиней, які є у  мешканців приватного сектора Кременчука та Кременчуцького району. Плануються спеціальні рейди, під час яких буде проводитися інформаційна робота серед торговців і покупців. Крім того, у місті не припиняється боротьба зі стихійною торгівлею.

Довідково:
Африканська чума свиней – висококонтагіозна хвороба, яка вражає домашніх та диких свиней, незалежно від породи, віку та статі. Вперше виявлено в 1903 р. в Африці. Захворювання перебігає гостро, підгостро, хронічно та безсимптомно й характеризується лихоманкою, крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, враженням внутрішніх органів, високою смертністю. Збудник АЧС – вірус, що стійкий до широкого діапазону температур і рН середовища.

Так вірус АЧС залишається життєздатним:
​ - у м’ясі від хворих тварин – до 155 днів;
​ - у гною та ґрунті – до 3 місяців;
​ - у трупах свиней – до 2,5 місяців;
​ - у копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців;
​ - у солонині – до 1 року;
​ - у замороженому м’ясі – до 3 років.
На сьогодні ефективних методів профілактики АЧС не існує, а лікування заборонено законодавством України. Люди на африканську чуму свиней не хворіють, проте АЧС завдає значних економічних збитків.

Тож управління Держспоживслужби звертається до громадян нашого міста з проханням бути свідомими і не купувати харчові продукти на стихійних ринках, а особливо ті продукти, що не мають документів, які засвідчують безпечність, походження та якість продуктів.

Читайте також: У Полтавській області зафіксовано спалах АЧС
 

Теги: ачсДержспоживслужбаПолтавська область

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Музика, яка лікує і надихає: у Кременчук завітав відомий композитор Євген Хмара. ФОТОрепортаж 131 0
І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3841 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 190 0