Новини з 1996 року

Адвокати Олександра Мельника: «Прокуратура фальсифікувала справу про вбивство мера»

Юлія Билина 17 лютого 2016 12:48 1099 0

Захист директора приватної телекомпанії «Візит» продовжує наполягати на тому, що Олександра Мельника тримають за ґратами незаконно, бо досі прокуратура не змогла пред’явити жодного прямого доказу вини підозрюваного. Натомість суду демонструють відверте нехтування правами людини та сфальшовані матеріали.

Прокуратура надає сфальшовані матеріали кримінального провадження. Таку заяву зробив на суді в Кобеляках Руслан Лазоренко, адвокат директора приватної телекомпанії «Візит». На користь цієї версії адвокат навів аргументи: в протоколах, якими зафіксовані певні слідчі дії, міститься одна інформація, а в суді з’являється інша. Наприклад, вказані прізвища посадовців, нібито присутніх на місці події, а підписів цих людей немає. Також свідченням того, що не все робилося за законом, є відсутність фото- та відеофіксації окремих дій слідчих. «У протоколі огляду місця події під час вбивства Олега Бабаєва сказано, що ведеться відео- та фотофіксація. Однак нам ні фото, ні відео не надають», – наголошує Руслан Лазоренко.

Відвертим цинізмом і нехтуванням правами людини називає поведінку прокурорів у суді й інший адвокат директора «Візиту» Михайло Гончаров. І те, як можна жонглювати фактами, прокурори черговий раз продемонстрували, коли вирішувалося питання про продовження міри запобіжного заходу (чи доцільно продовжувати арешт, а чи можна змінити його на більш м’який спосіб зобов’язання підсудного з’являтися на процес, за сучасним законодавством, судді мають вирішувати кожні два місяці. Причому Верховний Суд України неодноразово наголошував: арешт – це лише крайня, виключна міра, яка застосовується в разі дуже нагальної необхідності). Однак час іде, більше 60 свідків допитані і жодних з них не сказав, що на лаві підсудних – убивці чи замовники вбивства. Тож якщо раніше прокурори навіть не ускладнювали собі життя пошуком аргументів про необхідність тримати Олександра  Мельника під вартою, обмежуючись стандартним «він може переховуватися від слідства та незаконно впливати на свідків», то нині доводиться шукати більш вагомі аргументи. Адже людина сидить за ґратами майже півтора року!

Суд каже: ноутбук іншого підозрюваного, а прокурор наполягає  –  Мельника

Прокурори й пред’явили «вбивчі аргументи» – мовляв, Олександр Мельник порушує в СІЗО режим перебування – спілкується з іншими підозрюваними по телефону та через Інтернет. На доказ своєї версії пред’явили результати прокурорської перевірки установи попереднього тримання в’язнів. «У камері, де перебував О.Мельник, двічі було знайдено заборонені предмети – ноутбук, мобільні телефони та сім-картка «Київстару»  – виклав свої аргументи прокурор Дмитро Москаленко. Прокурор наполягає: все знайдене саме Олександра Мельника й він міг спілкуватися з Олександром Крижановським, який сидить в іншій камері. Сам директор «Візиту» на ці звинувачення лише іронічно посміхається й крутить пальцем біля скроні…

Згодом адвокати Олександра Мельника уточнять: у тих матеріалах, які надав прокурор, чорним по білому написано рішення одного з районних судів Полтави, яким встановлено, що вилучений ноутбук та інші речі належали співкамернику О.Мельника. Повним непрофесіоналізмом назвав поведінку прокурора Михайло Гончаров, захисник директора «Візиту».

В обґрунтуванні вини – свідчення рейдерів

На відміну від попередніх разів, прокурор спробував і довести вину підозрюваного Олександра Мельника в замовленні вбивства мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка.  Аргументи з тієї ж серії, що і з «порушенням режиму». Основна версія – покійний мер хотів повернути у комунальну власність телекомпанію «Візит», а суддя міг прийняти рішення на користь мера…

«Доказами» цієї версії, на думку прокурора, є свідчення кількох осіб, зокрема, доньки Бабаєва, про те, що за життя мер підозрював у вбивстві судді саме Олександра Мельника. Цікаво, що, окрім доньки покійного мера, цю версію озвучили лише юристи міськвиконкому, які безпосередньо були причетні до рейдерської схеми спроб «віджати» у родини Мельників приватну телекомпанію, а також Євген Холод, нинішній перший заступник голови облради. Хоча сучасне кримінально-процесуальне законодавство не визнає посилання на свідчення покійної особи за серйозний аргумент, якщо її заяви  не були зафіксовані офіційно. На цьому не раз наголошували адвокати Олександра Мельника. А відомо ж зі свідчень офіційних міліцейських чинів, що ні Олег Бабаєв, ні його найближче оточення до міліції з приводу своїх нібито підозр не зверталися. Особистий водій, охоронець та секретар мера (люди, що перебували з ним поруч чи не щодня!) не пригадують, щоб він скаржився на те, що підозрює Мельника у спробі організувати замах на нього чи на суддю. Більше того, результати негласних слідчих дій (тобто стеження міліцією за родиною Мельників) відразу після вбивства судді доводять невинність Олександра Мельника. Про все це говорили адвокати на суді, заперечуючи вину свого підзахисного.

Сам Олександр Мельник черговий раз заявив: нікого не вбивав і не замовляв. До жодного злочину, який йому інкримінують, не причетний.

Ти дружиш з Мельником? Тоді не можеш за нього поручитися

Вкотре захист та громадськість наполягала на тому, щоб Олександру Мельнику пом’якшили міру запобіжного заходу через погіршення стану здоров’я. Бо медики неодноразово відзначали: має проблеми  з серцем, що потребує лікування в умовах стаціонару. Поручителем директора «Візиту» готовий був стати народний депутат України Юрій Бублик, який черговий раз надіслав заяву про це. А також колишній заступник міського голови, депутат Кременчуцької міської ради Микола Порицький.

Однак суддя Ірина Омельченко відмовила йому в такому праві. Тільки через те, що під час опитування в суді Микола Порицький чесно розповів, що знайомий з Мельником більше 20 років і вважає його порядною людиною, не причетною до вбивства. Услід за прокурором голова Кобеляцького райсуду розцінила це як спробу «дати  юридичну оцінку вини Мельника, що може робити лише суд». Тож, панове, якщо ви когось вважаєте порядною людиною, тримайте цю думку при собі, бо інакше в очах деяких суддів ви з надійного поручителя можете перейти в категорію ненадійного. Олександру Мельнику продовжили арешт іще на 2 місяці, зважаючи на резонансність злочину та його тяжкість.

 

 

 

Теги: Лікарняні заклади Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2893 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3366 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3813 0