Новини з 1996 року

А ви не знали? Вартість одного ліжкомісця у Кременчуцьких лікарнях – вже 640 гривень в день

Олександр Курилов 14 грудня 2017 15:01 1534 0

Надалі, якщо кременчужанин потрапить до будь-якої міської лікарні й почне обурюватися вимогами благодійних внесків, то йому варто запам'ятати наступне.

Обурення, що виконком зробив медичні операції в наших бюджетних лікарнях платними через благодійні внески, або подив від платної кременчуцької медичної діагностики, чого немає в інших містах України, не коштує й ламаної копійки. Не коштує, бо наші градоначальники визначилися з головним – вартістю простого перебування (не лікування, бо те платне) одного хворого на ліжку в міських лікарнях №1,2,3. І складає ця сума - небагато і немало - 640 гривень у день.

Це з-під владного килиму в нашому міськвиконкомі вилізли «вуха» суперечки нашого градоначальника Віталія Малецького з такими ж, як і він, героями дня – керівниками Кременчуцького району, які розпоряджаються Центральною районною лікарнею. За що сперечаються «батьки нашого міста», так це за гроші. Суперечка точиться навколо сум: скільки коштує лікування мешканців Кременчука у ЦРЛ і, відповідно, скільки коштує лікування жителів району в міських лікарнях?

Аби відповісти на це запитання, в міськвиконокмі спеціальна комісія під керівництвом віце-мера Ольги Усанової порахувала, скільки ж насправді обходиться нашим лікарням одне ліжко в палаті для хворих. У Кременчуцькому районі теж взялися за аналогічні підрахунки.

Нарахували таке. Враховуючи, що Кременчук – це "город", а не якась там Полтава чи ще яке село, у нас одне ліжко коштує 640 гривень. Це вартість просто ліжка, без лікування хворого, без діагностики й при мізерних зарплатах лікарів, яких примушують, аби витискали з пацієнтів благодійні внески.

Слід сказати, що тут Кременчуцька районна лікарня програє. Їхня вартість перебування людини на ліжку в лікарні складає лише 320 нещасних гривень у день.

Перше питання репортера «Програми Плюс», який почув ці цифри: де гроші, де ці 640 гривень, якщо кременчуцьке лікування платне, медикаменти платні, операції платні? І звідки ця сума? У репортера немає відповіді на це запитання. Здається, перед нами афера міськвиконкому, якої в Кременчуці ще не було.

P.S. Відповідь на запитання, звідки така вартість перебування хворого в наших лікарнях, наступна. Є бюджетні цифри, які виділяються на медичну галузь. Але є ще витрати міського бюджету на ремонти наших лікарень, відкриття центрів медичної допомоги й все інше, що робиться за рахунок наших податків. І цими самими нашими податками міський голова робить нам здорожчання не тільки в транспорті чи компослугах, але і в медицині теж.  

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись