Новини з 1996 року

А можна ще більше довідок? АБО ЧОМУ УЧАСНИКИ АТО ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ ВІД САНАТОРНОГО ЛІКУВАННЯ?

Олександр Курилов 05 листопад 2015 12:58 1064 0

Їм дають, вони не беруть. Їм пропонують, але через бюрократичні перепони вони відмовляються. Вони – це наші захисники, учасники АТО, які рік і більше відбивали атаки терористів на Сході, які пройшли Дебальцеве та Іловайськ і вижили.

А ситуація, коли їм дають, а вони не беруть, - це путівки на лікування для учасників АТО, розподілом яких активно опікуються в Полтавській обласній адміністрації.

У Кременчуці – звідки приклад, опіка над цим розподілом, це справа двох райвиконкомів – Крюківського та Автозаводського.  

У підсумку вже той, хто майже пройшов цю бюрократичну машину, розповідає  таке.

«Був в АТО, отримав посвідчення учасника бойових дій. Усе пройшов, демобілізувався. Є відзнаки. Сьогодні у відпустці на роботі, думаю: якщо є така можливість, то візьму путівку та поїду в обласний санаторій, підлікуюся. Дружина не проти.

Але ж ні. Прийшов у відділ, а там троє дівчат, і кажуть мені: ось від вас потрібна довідка, що ви справді були в АТО. Довідка потрібна зі штабу вашої військової частини. Кажу – та ось же в мене посвідчення учасника бойових дій. Там дата видачі. Не чують. І що тепер мені робити – їхати в Башкирівку, у штаб? А як доїхати? Добре, раніше волонтери возили, а тепер?» - про таку історію з «санаторно-курортним лікуванням» учасників АТО у Кременчуці репортеру розповів колишній наш військовий Роман Баранник.

Роман, між іншим, не просто військовий. Він один з тих, кому кременчуцькі волонтери рік поспіль допомагали чим могли – військовим взуттям, формою…

У бригаду, в якій служив Роман, і не тільки у штаб в  Башкирівці, а на саму передову кременчуцькі волонтери увесь час возили гуманітарну допомогу.

Аби спробувати вирішити проблему, репортер знайшов відповідальних чиновників з управління соціального захисту. Це нескладно. На те, аби розібратися з усім, вистачило 20 хвилин телефонних розмов.

Однак фінал їх плачевний – Роману Бараннику, учаснику АТО, який пройшов крізь обстріли та напади, все одно слід їхати по довідку у Башкирівку, у штаб бригади. Його новеньке посвідчення учасника бойових дій у цьому випадку ніякої ролі не грає.

«Є урядова постанова й там вимагають саме ці папери. Так що питання всі до Яценюка», - зазначив репортеру один із знайомих чиновників, який, однак, не став уточнювати, чому в тих же управліннях соцзахисту не можуть самостійно запрошувати з військових частин довідки, але для цього слід по всій Україні ганяти людину.

Про що варто додати – так це цифри з санаторного лікування наших військових -справа, якою опікуються у столиці.

Цифри ж такі – з початку року на ці потреби в Полтавській області виділено 4 мільйони 14 тисяч гривень. З них 1 мільйон 318 тисяч грн. - це кошти місцевих бюджетів. Інша частка – бюджет області.

Однак за десять місяців 2015 року на санаторно-курортне лікування учасників АТО з усієї  отриманої суми витратили менше половини. Інші гроші так і лежать.

Відомо, що у своєму листі на місця з цього приводу чиновники Полтавської обласної адміністрації вимагають взяти під особливий контроль ці кошти, які просто лежать без руху.

Чому лежать і чому не можна позбавитися хоча б частини бюрократичних перепон при виділенні таких путівок нашим учасникам АТО? На ці запитання від керівників Полтавської області пояснень немає.

А, між іншим, якщо вже говорити прямо, то  таким хлопцям, як кременчужанин й учасник АТО Роман Баранник і не тільки йому, а всім його побратимам-військовим, ми дуже зобов’язані.  

Зобов’язані мирним небом у себе над головою. І чому хоча б через наше відчуття боргу перед нашими захисниками – учасниками АТО ми не можемо піти їм назустріч?

На це запитання відповідь точно знають і Валерій Головко, голова Полтавської обласної державної  адміністрації, і Арсеній Яценюк, голова нашого Кабміну, й ще мільйони чиновників, які сидять у різних адміністраціях і посилають та посилають людей по довідки.

Слід вказати, що нещодавно Верховна Рада України прийняла Закон, згідно з яким, усі учасники АТО, які брали безпосередню участь у бойових діях, мають обов'язково пройти реабілітацію. Що цікаво, даний Закон порушує питання відшкодування вартості проїзду до реабілітаційних центрів. Порядок з приводу цього протягом місяця має впровадити Кабмін.

P.S. Між селом Башкирівка, що знаходиться на сході Дніпропетровської області та Кременчуком, який знаходиться за 3 години від Дніпропетровська, якщо їхати маршруткою, немає прямого автобусного  сполучення.

У Кременчуці  справа видачі путівок на лікування знаходиться у віданні двох районних управлінь соціального захисту й Управління сім"ї та молоді міськвиконкому, яким опікується безпосередньо заступник міського голови Кременчука Віталій Малецький.

 

Теги: Підтримка оборониАТО

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись