Новини з 1996 року

А чи правда, що годують, як у в'язниці? Перевірка харчоблоку Кременчуцької дитячої лікарні. ФОТО

Валерія Макряшина 04 жовтня 2018 11:20 2741 0

Чим годують хворих у Кременчуцькій дитячій лікарні, з'ясовувала сьогодні, 4 жовтня, депутат міськради Тетяна Сідерка.

Варто зазначити, що питання про харчування, зокрема дітей, які перебувають там на лікуванні, останнім часом гостро порушується не тільки на нарадах у мерії, а й самими батьками. Їдальню міської дитячої лікарні навіть із в'язницею порівнювали - дітям обмежили видачу масла, а тим, хто старше трьох років, його не дають взагалі. Натомість кухарі придумали нову страву, яка має назву "каша-суп". І саме нею сьогодні годують хворих дітей тричі на день.

Тож привід, аби перевірити достовірність цієї інформації, таки був. Перше, що варто зазначити, це відсутність у харчоблоці дієтсестри. Її, аби звузити штат, було звільнено, тож перевірити, наскільки харчування правильне й дієтичне, неможливо. Наразі харчоблоком дитячої лікарні опікується фірма з Києва "Понтем.ua", яка взяла приміщення в оренду за 1 грн. 

Одразу при вході в харчоблок Т. Сідерка помітила явні санітарні порушення: кухарі були без рукавичок та головних уборів, а на годиннику - 8.20 і роздача їжі у відділеннях уже розпочалася. 

У саме приміщення депутатку з журналістами не пустили, сказали, щоб почекали керуючу. Поки чекали, повз журналістів пройшла медсестра, яка несла сніданок мамам, які годують немовлят. У руці медсестри були три невеликих шматочки масла, для трьох матусь відповідно, й каша. Чи є в ній масло, медсестра поінформована не була - відповіла щось на кшталт: "може, є, не знаю". 

 

 

Управляюча кременчуцькою філією Каріне Григорян, яка підійшла, явно не очікувала "гостей" із камерами. Вона зазначила, що дозвіл на такі перевірки потрібно брати зі столиці й зовсім неважливо, що заклад комунальний. Стосовно кухні, то К. Григорян заявила, що вона відповідає лише за організаційні питання, а не за якість їжі. За її словами, меню складають у Києві. 

 

 

Стосовно сьогоднішнього меню на день, то в основному в ньому супи - овочеві, ячні й з вівсянки. Меню, як запевнили, дієтичне повністю - усе готується на воді. Однак, відкривши одну з каструль, Т. Сідерка обурилася, що суп дуже рідкий, зовсім як вода, й картоплі в ньому вона не побачила: 

"И я видела много разного вида питания, но вот воду такую я еще не видела. Я вам говорю абсолютно откровенно", -  сказала вона.

 

 

Варто також зазначити, що в харчоблоці вже рідше можна зустріти звичні пиріжки - просто замовляють печиво й дають його на полуденок. Про це "Програмі Плюс" повідомили особисті джерела. 

У висновку Тетяна Сідерка зазначила, що, дійсно, на жаль, у міській Кременчуцькій дитячій лікарні годують дітей незрозуміло чим. І відповідальність за це лежить не тільки на фірмі з річною оплатою оренди в одну гривню, а й на мерії, яка недосконало проконтролювала процес запуску медичної реформи в Кременчуці. 

За словами депутатки, вона направила звернення в головний офіс фірми "Понтем.ua" у Київ, аби вони відзвітувалися на наступну комісію з питань охорони здоров'я та освіти щодо прогалин у меню в лікарні й надали кошторисну інформацію. 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 486 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 766 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 946 0