Новини з 1996 року

Ізоляція чи фікція в наших квартирах та в наших умовах? У Кременчуці на самоізоляції нині 233 жителі

Валерія Макряшина 29 березня 2020 13:50 933 0

В умовах пандемії захворювання на COVID-19 ефективним способом вберегтися від зараження є карантин. Щоразу медики підкреслюють про необхідність дотримання основних правил гігієни.

Водночас є багато людей, які вже мають симптоми хвороби, мали контакт із хворим або нещодавно повернулися з іншої країни. У такому разі їм варто дотримуватися ще більш строгих правил - повна самоізоляція.

Як сьогодні стало відомо на засіданні оперативного штабу щодо запобігання поширенню в Кременчуці гострої респіраторної хвороби COVID-19, наразі в Кременчуці 233 особи знаходяться на самоізоляції. 

Але є але.

Як контролювати тих, хто записаний у список під назвою "Добровільно самоізольовані"? Правильно - ніяк. Бо, по-перше, як можна назвати самоізоляцію правильною, коли ти, наприклад, повернувся з-за кордону до дружини й дітей, а у квартирі, де ти самоізолювався, ще проживає твоя сестра із чоловіком, які працюють у супермаркеті й щодня ходять на роботу? 

Медики радять - ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість, то користуватися окремою ванною кімнатою та/чи туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо.

Але це нереально, якщо квартира однокімнатна та з одним санвузлом.

Тож толку з того, що приїхали з-за кордону й самоізолювалися, тобто добровільно зачинилися у квартирі й сидять там на карантині, - замало. Плюс - контроль, який не може повноцінно за такими громадянами організувати наша міська влада, бо сімейні лікарні не можуть обходити щодня домівки самоізольованих кременчужан.

Краще було б зробити дещо інакше, й про це в мерії чомусь не подумали або подумали й забули, - це організувати самоізоляцію таких громадян подалі від їх місць мешкання. Зокрема, в таборі "Супутник", на що кошти вже виділили, чи винайняти для таких громадян номери в готелі, бо, зважаючи на те, куди наразі з міського бюджету виділяються гроші - квіточки, зупинки тощо, фінансова складова не принесла б нашим чиновникам великих проблем.

Але вони вирішили інакше - просто вести статистику...

Кременчужан на самоізоляції може бути куди більше, а ось чи допоможе вона жителям нашого міста - питання.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1284 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1949 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2496 0