Новини з 1996 року

І знову підвищення. У Кременчуці збільшиться вартість холодної води та водовідведення

Валерія Макряшина 14 лютого 2019 14:19 1643 0

Сьогодні, 14 лютого, о 12:00, у КП "Кременчукводоканал" відбулися відкриті громадські "обговорення" схвалених проектів постанов НКПРЕП (Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) щодо встановлення нових тарифів на холодну воду та водовідведення на 2019 рік. 

Зважаючи на те, що час проведення обговорень не був зручним для більшості мешканців Кременчука, цей, так скажімо, захід пройшов суто для журналістів, місцевих активістів та самих працівників підприємства "Кременчукводоканал". Так, суто для формальності. 

Тож, за словами представниці підприємства, тариф на централізоване водопостачання становитиме – 7,21 грн за 1 куб. м (без податку на додану вартість), на централізоване водовідведення – 8,04 грн за 1 куб. м (без податку на додану вартість). І мова тут про тариф для приватного сектора, в більшості якого централізованого водовідведення немає, але його вартість з ПДВ складе приблизно 10 гривень.

Друга постанова стосується багатоповерхових будинків: тариф на послугу з централізованого постачання холодної води – 7,46 грн за 1 куб. м (без податку на додану вартість); тариф на послугу з централізованого водовідведення – 8,34 грн за 1 куб. м (без податку на додану вартість).

Як повідомив під час обговорення представник КП "Кременчукводоканал", основними чинниками підвищення тарифів на послуги централізованої подачі холодної води та водовідведення є збільшення заробітної плати робітників підприємства, збільшення виплат податків, збільшення витрат на хімреагенти та - увага, найголовніше - зростають тарифи, пов'язані з обслуговуванням кредиту. Того самого кредиту, який підприємство гаситиме до 2028 року. 

Також було зазначено, що підвищення тарифів зумовлено приведенням їх до рівня економічно обгрунтованих. Остаточно, звісно, тарифи затвердить комісія, проте це лише дрібниця.

Щодо простих кременчужан, то приємних новин, звичайно, мало. Експерти та активісти, які представляли громаду міста, і водоканалівці знову не порозумілися. Після жвавого обговорення депутатка Кременчуцької міської ради Оксана Піддубна не погодилася з тим, що в сучасних умовах підвищення тарифу необхідне.

Присутні в залі громадяни та представники ЗМІ також зауважили, що тарифи і так уже занадто завищені й нові будуть непомірними для містян — кременчужани просто перестануть платити. Крім цього, присутні поцікавилися, куди діваються гроші з підприємства, адже на черговій сесії міськради, яка відбудеться 21 лютого, КП "Кременчукводоканал" знову просить з бюджету на збільшення статутного капіталу ще 28 млн гривень і при цьому "радує" містян новими підвищеними тарифами. 

 

 

Втім протягом обговорення присутніх не покидала думка, що представникам КП "Кременчукводоканал" навіть і не потрібне було схвалення кременчужан нової вартості холодної води та водовідведення. Як зазначила одна з членів комісії, на ці обговорення інші пропозиції, крім узгодження підвищення тарифів від "Кременчукводоканалу" не надійшли, тож ці тарифи, найбільш імовірно, й будуть затверджені та прийняті. 

"Ми взагалі бачимо, що ми не знаємо, яка сума економічно обгрунтованого тарифу. Не враховуються пропозиції навіть ті, що були особисто мною подані на минулих слуханнях. Я дотрималася всіх термінів і заходів. Однак я навіть не знаю, були враховані мої пропозиції чи ні відповіді я не отримала. Ми наразі не знаємо, який у нас економічно обгрунтований тариф..." - зазначила депутатка Оксана Піддубна.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1034 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1907 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 893 0