Новини з 1996 року

За організацію конвертцентру двом кременчужанам призначили по 50 тис. грн. штрафу

Ксенія Омельченко 17 березня 2018 15:10 307 0

Кременчуцький суд виніс вирок двом кременчужанам та мешканцю Кіровоградщини, які займалися фіктивним підприємництвом. Про це повідомляє видання "Полтавщина".

8 лютого суддя Олександр Маханьков затвердив їхні угоди з прокурором і призначив по 50 тис. грн штрафу. Про це стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Згідно з матеріалами справи, група діяла в Кременчуці більше року. За цей час її учасники створили 3 фіктивних товариства:

  • ТОВ «Мінард»;

  • ТОВ «Артедайн»;

  • ТОВ «Портек».

Зловмисники використовували реквізити цих підприємств, реєстраційні документи та печатки, щоб допомагати реальним фірмам прикривати незаконне переведення безготівкових коштів у готівку, формувати податковий кредит та валові витрати з податку на прибуток.

З отриманої готівки 8-10% члени ОЗГ залишали собі. З цих грошей 50% забирав організатор «бізнесу», а 40% та 10% — його спільники. До своєї діяльності вони також долучили бухгалтера, яка не знала, чим саме займаються зловмисники.

Їхню діяльність припинили 4 жовтня 2017 року. Скільки саме коштів вдалося таким чином конвертувати, слідство не встановило.

За чотири місяці всі троє членів ОЗГ уклали з прокурором Валентином Болгаром угоди про визнання винуватості.

Ці документи затвердив суддя Олександр Маханьков. Він визнав організатора групи, 40-річного мешканця Кременчука винним в організації групи, яка займалася фіктивним підприємництвом (ч.3 ст.27, ч.3 ст.28, ч.2 ст.205 ККУ). У якості покарання призначено штраф — 55 тис. грн.

Його спільників (49-річну кременчужанку та 69-річного жителя Кіровоградської області) визнали винними у фіктивному підприємництві, вчиненому організованою групою (ч.3 ст.28, ч.2 ст.205 ККУ). Вони також мають сплатити штрафи — по 51 тис. грн кожен.

Зазначимо, що вирок уже набрав законної сили.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись