Новини з 1996 року

Із затриманих продовжують вибивати покази. Суд у Гадячі сьогодні - без доказів і з суперечками

Олександр Курилов 19 червня 2019 14:55 1370 0

Суд у Гадячі, де п’ятий рік триває розгляд кременчуцької справи зі встановлення винних у вбивстві колишнього  мера  міста Бабаєва й на  якому обвинувачення так і не надало справжніх доказів провини затриманих кременчужан,  перенесено на завтра.

Причина перенесення засідання – відсутність одного з обвинувачених, Ігоря Пасічного, якого вчора відпустили під домашній арешт після підписання ним угоди про співпрацю з прокуратурою.

Це судові дебати в Гадячі сьогодні зранку, на якому захисники затриманих кременчужан з’ясовували, де взагалі зник звільнений під домашній арешт один з обвинувачених.

І мова про затриманого Ігоря Пасічного, якого в Кременчуці, де він мав перебувати, так і не побачили.

Натомість, хоч суд триває у Гадячі, цей чоловік з'явився в Полтаві, в Полтавському апеляційному суді.

Однак на зв'язок із судом у Гадячі цей чоловік теж не вийшов.

Звідси й запитання захисників кременчужан до суддів та обвинувачення: що це було?

Чому цього затриманого немає в судовій залі на засіданні і взагалі невідомо, що з ним відбувається?

Звідси й намагання представників захисту затриманих кременчужан дізнатися, звідки такі привілеї в одного з учасників засідання й чому таких же привілеїв немає в інших.

Запитання, яке лунало під час судового засідання від сторони захисту, – чи може суд у цьому випадку продовжувати засідання, якщо один з обвинувачених знаходиться десь з незрозумілими людьми, говорячи на відеокамеру лише те, що йому кажуть.

Версій з цього приводу пролунало немало, але точка зору захисту одна.

Так суди не проводяться й так істина у справі не встановлюється, коли одні обвинувачені перебувають із захисниками в судовій залі, а інший – невідомо де й невідомо під яким тиском.

«Це черговий епізод вибивання показів, коли обвинуваченого начебто відпускають під домашній арешт, однак вночі його не було вдома ні в дружини, ні в його матері.

Взагалі невідомо, де чоловіка тримали цієї ночі, бо лише вранці затриманий Пасічний з'явився в Полтавському апеляційному суді.

Незрозуміло, що з його адвокатом.

І звісно, що з такими «домашніми арештами», коли затриманий просто зникає, це не суд, а знущання над правосуддям. І те, що ми маємо перед собою, – це чергова спроба вибивання показань, яку демонструють і захисту, і всім іншим затриманим», - такий коментар сьогоднішнього судового засідання від захисника Олега Миронова.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1172 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2171 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2789 0