Новини з 1996 року

Із серпня кременчужани менше платитимуть за газ

Іона Харченко 02 серпня 2019 11:55 291 0

В Україні вартість блакитного палива в серпні знизиться приблизно на 30-40 копійок за кубометр. Так, у результаті падіння цін на світових ринках менше платитимуть і рядові українці.

Ціна на газ для населення в серпні зменшиться мінімум на 5,5% у порівнянні із липнем, і складе не більше 4,64 тисяч гривень без ПДВ за тисячу кубометрів. «Незважаючи на опір монополіста, ми знайшли рішення та змусили «Нафтогаз» продавати населенню газ дешевше. Ціна на блакитне паливо для населення загалом за три місяці знизилася з 5803 до 4640 гривень без ПДВ. У результаті дії урядової постанови ціна на газ впала на 25%», – заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Проте, крім «чистої» ціни «Нафтогазу», також треба заплатити 20% ПДВ і тариф на розподіл газу. Останній для кожного підприємства встановлює Національна комісія в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Тому і ціни в різних регіонах можуть відрізнятися приблизно на 50 коп./куб.

У результаті в одних регіонах українці платитимуть близько 6 гривень за кубометр, в інших – трохи більше 6 гривень.

Зазначимо, для визначення ціни газу за ПСО «Нафтогаз» аналізує чотири показники – ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані МЕРТ щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, і ціну за урядовою постановою – компанія вибирає з них найнижчу.

У середньому, згідно з нормами споживання, в опалювальний сезон сім'я з трьох осіб у приватному будинку площею 60 квадратних метрів на опалення, підігрів води та приготування їжі витрачала 2,4 тисяч гривень за старим тарифом на газ. Якби нові тарифи діяли взимку, за цей самий обсяг блакитного палива довелося б заплатити всього близько 1,8 тисяч гривень. Економія б склала близько 600 гривень на місяць.

Сім'я з трьох осіб з однієї газовою плитою:

84,6 гривень за старим тарифом – 63,6 гривень за новим тарифом.

Сім'я з трьох осіб у будинку 60 квадратних метрів (опалюється газом):

було 2308 гривень (опалення) – буде 1728 гривень;

було 138,5 гривень (плита і підігрів води) – буде 103,6 гривень.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3415 0
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 108 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 301 0