Новини з 1996 року

Із Днем святого Миколая!

Едера Бедьо 19 грудня 2015 11:40 1283 0

Любі малята та їхні батьки! Ми - колектив "Програми Плюс" - щиро вітаємо усіх і дорослих, і малих кременчужан зі святом святого Миколая! 

Повір`я про святого Миколая сягає сивої давнини. Святий Миколай був багатою людиною і дбав про бідних людей. Традиція підкладати під подушку подарунки пішла від випадку, коли один збіднілий чоловік не міг забезпечити своїх трьох доньок приданим. За тамтешніми звичаями, вони б не змогли вийти заміж, і, якщо б їм не вдалося знайти гідну роботу, то довелося б стати чиїмись повіями. Миколай, у той час ще не єпископ, дізнавшись про це, вирішує скористатись батьківським спадком, щоб зарадити біді. Протягом трьох ночей він пробирався до убогої хатини та щоразу закидав крізь вікно у кімнату, де ночували сестри, шматок золота - на придане кожної з дочок. Окрім того, святий Миколай бажав, щоб ті три дочки не знали, хто їм закидає золото. Ось так благородний чоловік врятував житя трьох красунь і розумниць. Ця легенда у кожній країні, звісно, має свої інтерпретації.

Із тих пір, коли Миколай пішов на такий хитромудрий вчинок, минуло безліч років, але традиція підкладати дітям (уже без різниці, дівчатам чи хлопцям) подарунки під подушку залишилася. Так у ніч на 19 грудня за юліанським календарем батьки ховають під подушку своєї малечі щось цікаве та приємне, зберігаючи у таємниці свою причетність до подарунків, для того, аби діти вірили в диво і вчилися милосердю.

Сподіваємося, що діти та підлітки не лише Кременчука, а й взагалі всього світу, де вірять у святого Миколая, знайшли вранці під своїми подушками подарунки. Саме сьогодні жодна дитина не мала б залишитися без подарунка. А дорослим ми бажаємо вірити в диво, незважаючи ні на що, адже саме так і можна побороти безліч проблем та негараздів, які трапляються у нашому житті. 

Радійте кожній миті! Зі святом! 

Теги: Життя КременчукаСвятаДень святого Миколая

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 285 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 612 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 758 0