Новини з 1996 року

Як місцевий університет консула з Польщі чекав. Нові поневіряння студентів

Олександр Курилов 23 березня 2017 17:13 651 0

Як стало відомо редакції «Програми Плюс», сьогодні до Кременчуцького Національного університету прибув консул Польщі. Відомо, що він приїхав на відкриття відділення українсько-польського центру в одному з корпусів університету.

Усе б нічого, але менталітет мешканців нашого міста бере своє.  Підготовка до приїзду важливих людей, як це робилося раніше, понад  200 років  тому, має такі ж риси і зараз.

«Потьомкінські селища» отримали своє продовження у ремонтних роботах перед приїздом посла. Адже навіщо робити суцільний ремонт у корпусах, якщо можна пофарбувати вхід? Тож керівництво нашого університету вирішило, що якщо зробити відповідний польський центр на першому поверсі, затрати вийдуть мінімальні – кілька банок фарби і сотні напівпритомних студентів.

На тому й зійшлися. Пофарбували вхід, на скільки вистачило фарби – перший поверх. І куди ж без нових стендів на свіжопофарбованих стінах?!

Косметичний ремонт? Добре. Безневинна річ, здавалося б. І до чого тут студенти взагалі?

А ось до чого. Аби пофарбувати головний вхід, студентів почали запускати до корпусу через  запасні виходи, що своїм виглядом більше нагадують катакомби, аніж нормальні входи до навчального закладу. Та це ще не все: аби раптово ніхто не залишив слідів на свіжопофарбованих сходах, двері на вулицю позачиняли. Не дивно, що увесь сморід від фарби почав підійматися на верхні поверхи, де вчаться звичайні студенти, що й не мріють і не знають нічого про те навчання у Польщі.

І якщо студенти знаходились у корпусі кілька годин, то викладачі мали увесь день перебувати в приміщеннях без опалення, так ще й зі смородом від фарби усюди.  На думку студентів, на фарбі університет теж зекономив – нормальна фарба не може так сильно впливати на стан людини.

Чи то керівництво навчального закладу схаменулося, чи то скарги пішли, але студентам почали читати лекції в інших корпусах, де така сама холоднеча, але хоча б без фарби.
 


 

І от тепер день Х настав - поляки приїхали. Що далі? Для чого було влаштовувати такий переполох? Як варіант, відправляти студентів через наш університет у Польщу. Це має збільшити кількість вступників, які шукають подібних можливостей у інших містах.  Але кого переконає пофарбований перший поверх?

Невже ректор дійсно має ілюзії, що потенційні абітурієнти не прогуляються іншими поверхами корпусів і не спитають про навчання у тих, хто вже давно тут вчиться?  Точніше, тих, кого вже давно то заморожують у  аудиторіях, то  труять «суперремонтами».

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись