Новини з 1996 року

«Я невинний і не зламаюсь». В’язень сумління Олександр Мельник заявляє про неприпустимість катувань

Олександр Курилов 09 жовтня 2018 09:54 1205 0

Керівник Кременчуцької телекомпанії «Візит», новітній в’язень сумління Полтавщини, Олександр Мельник, якого бездоказово обвинувачують у причетності до факту вбивства колишнього міського голови  Бабаєва й утримують уже п’ятий рік у Полтавському СІЗО, оприлюднив заяву з  приводу неприпустимості приниження і катування шляхом тримання під вартою.

«Я заявляв і заявляю протягом усього часу досудового розслідування й судового провадження в судах про свою непричетність і невинуватість» - своє звернення Олександр Мельник розпочав з головного – з того, що не винен.

До того, що сталося в Кременчуці у 2014 році, – непричетний, а те, що відбувалося і відбувається з судами та «слідством», де мать вивчати всі обставини та версії, чого немає, - є приниженням та катуванням.  

«Згідно зі статтею 3 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує  честь і гідність, поводженню або покаранню.

Навіть у найважчих випадках, як боротьба з тероризмом та організованою злочинністю, Конвенція категорично забороняє катування та нелюдське поводження…» - зазначає у своєму зверненні кременчуцький в’язень сумління і додає:

«Те, що є сьогодні і триває вже п’ятий рік, називається «надмірне, необґрунтоване, свавільне тримання під вартою», є приниженням моєї гідності як у своїх очах, так і в очах рідних, близьких, друзів, кременчужан, громадськості, направлене на те, щоб викликати в мене почуття страху, пригніченості та безпорадності, щоб образити і збентежити мене, зламати мій фізичний та моральний опір, з яким намагаюся довести свою невинуватість та непричетність, направлене на те, щоб громадськість повірила у мою винуватість.

Так не можна принижувати, бо це вже не приниження, а катування - п’ятий рік тримати мене під вартою в нелюдських умовах, тримати мене під вартою, як тварину в металевій клітці або скляному боксі.

Це не є поводженням з невинуватою особою.

Ознайомившись з клопотанням прокурора про продовження мені строку тримання під вартою, вважаю, що воно вкотре є необґрунтованим та безпідставним.

Вказане клопотання направлене не на розгляд даної справи, а спрямоване на утримання мене під вартою будь-якою ціною, щоб зламати мій фізичний та моральний опір, з огляду на те, що в цьому клопотанні не зазначені правові підстави для продовження мені строку тримання під вартою, зокрема ризики», - зазначає у своєму зверненні до районного суду Гадяча Олександр Мельник.

Є й інше й не менш жахливе в його заяві  - і це теж про фактичне катування й мова про неіснуючу медичну допомогу, яка не надається людині вже п’ятий рік поспіль.

«Дійсно, мене оглянули лікарі, але призначеного лікування не відбувається», - зазначає Олександр Мельник і пояснює, чому не відбувається.

«У висновку терапевта, який навіть не призначив лікування, так як необхідно зробити додаткові обстеження, вказано рекомендації: ЗАК, ЗАС, біохімічний аналіз крові + ревмопроби, ЕКГ, УЗД серця, консультація кардіолога, ревматолога, а також у висновку вказано про артрит колінних суглобів.

Вважаю, що ненадання медичної допомоги, внаслідок чого я постійно відчуваю біль, є катуванням та порушенням відносно мене статті 3 Конвенції Про Захист прав людини і основоположних свобод».

«Беручи до уваги викладене, заявляю.

  1. Про надмірне, необґрунтоване, свавільне тримання під вартою, яке є приниженням моєї гідності як у своїх очах, так і в очах рідних, близьких, друзів, кременчужан, громадськості, направлене на те, щоб викликати в мене почуття страху, пригніченості та безпорадності, щоб образити і збентежити мене, зламати мій фізичний та моральний опір, з яким намагаюся довести свою невинуватість та непричетність, направлене на те, щоб громадськість повірила в мою винуватість.
  2. Про відсутність лікування.
  3. Про відсутність підстав для задоволення клопотання прокурора про продовження мені строку тримання під вартою».

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись