Новини з 1996 року

«Все, що зароблене чесним шляхом». Чому нардеп Шаповалов не підтримав безвізовий закон?

Олександр Курилов 19 лютого 2016 13:10 889 0

Народний депутат Україні від Кременчука Юрій Шаповалов таки увійде в історію України як один з противників євроінтеграції.

Втім це не означає, що наш нардеп свій  відпочинок у країнах Європи проміняє на турбазу з наметом на Пслі.

Він як був членом груп з міжпарламентських зв’язків з Грузією,  Іспанією,  Італією, Францією, Кіпром…так ним і залишився й свій закордонний паспорт нікому не віддав.

Однак тим не менше – віднині пан Шаповалов є одним з противників безвізового режиму.

Зрозуміло, що таке антиєвропейське  рішення далося нашому нардепу нелегко.

Юрій Шаповалов і так голосував за євроінтеграційні закони досить важко, що можна побачити на таблиці сайту голосування Верховної Ради.

Тож лише з другої спроби наш нардеп перестав боятися геїв і висловився за їхні права при прийомі на роботу.

Ще пан Шаповалов підтримав прозорість в організації Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та електронне подання декларацій, хоча і з правками.

Але через таке питання як процедура арешту майна та інститут спеціальної конфіскації Юрію Шаповалову перейти не вдалося.

Він категорично цей закон не підтримував і за це, а мова про один з головних безвізових і євроінтеграційних законів, не голосував.

Між тим у цьому законі йдеться про «…можливість застосування спеціальної конфіскації за умови вчинення умисного предикатного злочину або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки такого злочину; злочинів, санкції за які на сьогодні прямо передбачають таку конфіскацію.

Згідно із законом, спеціальна конфіскація – примусове безоплатне вилучення за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей, у тому числі коштів, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, іншого майна особи, щодо якої призначено покарання у вигляді позбавлення волі не менше чотирьох років за вчинення злочину, передбаченого статтями 146–1501, 152–156, 190–192, 198, 201, 209–2121, 222, 233, 255–260, 301–320, 354, 361–3652, 368–3693 Кримінального Кодексу, або злочину, вчиненого злочинною організацією, посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування  (з використанням службовою особою влади чи службового становища) з отриманням економічної вигоди, третіх осіб, у випадках, визначених цим Кодексом.

У свою чергу зміни до КПК мають на меті забезпечити можливість накладення арешту на майно у кримінальному провадженні у випадках необхідності збереження доказів; застосування спеціальної конфіскації; застосування конфіскації як виду покарання (заходу кримінально-правового характеру) до фізичних (юридичних) осіб; забезпечення виконання цивільного позову або стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди». 

Про що слід додати – загалом, читаючи слова: посадові  особи, банківські рахунки… можна здогадатися, чому пан Шаповалов у цьому випадку проголосував проти одного із законів, що входить у «візовий пакет».

Втім далі над цієї справою, здається, має міркувати  Міністерство фінансів США та його підрозділ з фінансової розвідки. Там достеменно знають, у якому комерційному банку і якої саме країни лежать гроші наших нардепів,  що з прийняттям цього закону опинилися у зоні ризику.

Останнє, про що слід додати, таких євроінтеграційних законів нардепи розглядали цього тижня одразу три.

За що не голосував наш нардеп - так це за проект Закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської Комісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації (№4054) – у другому читанні та цілому».

Втім закон цей прийнято більшістю голосів, але без пана Шаповалова.

 

Теги: Юрій Шаповалов нардеп

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 131 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 568 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1041 0