Новини з 1996 року

Європейський суд з прав людини взявся за заяву в’язня сумління Полтавщини Олександра Мельника

Олександр Курилов 01 серпня 2018 10:40 678 0

Європейський суд з прав людини, що у Страсбурзі, розглядатиме заяву колишнього депутата Кременчуцької міської ради й директора телекомпанії «Візит» Олександра Мельника.

Зміст заяви, на яку отримано позитивну відповідь,  – скарга на надмірне тримання його під вартою, що до сьогоднішнього дня забезпечувалося платними мітингами чиновників перед судами та рішеннями сесій Полтавської обласної та Кременчуцької міської рад.

Це сьогодні – продовження чергового, вже п’ятого судового процесу стосовно факту смерті екс-мера Кременчука Бабаєва в місті Гадячі, що на півночі Полтавщини.

А до цього таких же розглядів було чотири: один - у Кобеляцькому суді, а три інших – у різних судах Полтави й усі вони завершувалися лише одним – продовженням строків тримання під вартою, які вимушені були приймати суди під немалим депутатсько-чиновницьким тиском.

Нині ж – нова сторінка в цій судовій справі, коли Олександр Мельник з допомогою своїх адвокатів достукався до суду в Страсбурзі.

І з Європейського суду повідомили, що скаргу розглянуть обов’язково й з цього приводу вже повідомлено уряд України.

Та не лише розглянуть, але й приймуть рішення, бо справа типова.

Яке рішення приймає в таких випадках Європейський суд – не є таємницею. Мова про виплати компенсацій, які проводяться з бюджету України.

І слід сказати, що надмірне тримання під вартою відбулося за рішенням депутатів Кременчука та Полтавщини. А оплачувати це рішення доведеться з бюджету.

Погано тут одне – що Європейський суд не стягне коштів з тих «обранців», які на своїх сесіях вимагали не випускати Олександра Мельника з Полтавського СІЗО, але тримати його за гратами. І це врешті-решт – несправедливо.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись