Новини з 1996 року

Європейський суд визнав незаконність перебування під вартою Ігоря Куника. 6 рік справи кременчужан

Олександр Курилов 25 червня 2020 17:30 1295 0

Європейський суд з прав людини вчора, 24 червня 2020 року, розглянув заяву Ігоря Куника, одного з затриманих кременчужан, якого обвинувачують в причетності до вбивства ексмера Кременчука Бабаєва та судді Лободенка.

Й мова в цьому випадку про відому кременчуцьку справу, яка досліджується в судах вже шостий рік і головним в якій є відсутність доказів провини затриманих. Серед тих, кого в цій справі бездоказово утримують під вартою, також громадський активіст Олександр Крижановський та керівник телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Зміст скарги Ігоря Куника, яку було розглянуто в Європейському суді з прав людини, – про надмірне тримання під вартою й надмірне тривання розгляду справи в суді.

За прийнятим рішенням суду Ігор  Куник  заарештований  вже  більше  5 років і 8 місяців.  За станом на  квітень 2019 року він ще знаходиться, як і сьогодні, теж на стадії  попереднього  ув'язнення до розгляду його справи судом першої інстанції.

"Кожен затриманий або ув'язнений під варту, має право на судовий розгляд впродовж розумного терміну або на звільнення  до  суду.  Звільнення може  бути  обумовлене  наданням  гарантій  явки  до  суду", - сказано в рішенні.

Інше, що вирішив суд, – затриманий Ігор Куник отримає 5 тисяч євро компенсації за порушення його прав, що стосується надмірного тримання під вартою.

Щодо його надмірного перебування в СІЗО, то таке визнано незаконним і необгрунтованим.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1097 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2099 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2716 0