Новини з 1996 року

Вхід та вихід не заборонено – він неможливий! ФОТОрепортаж

Андрій Рубан 06 травня 2016 12:12 840 0

У Кременчуці понад 500 людей внаслідок різних хвороб і травм або від народження пересуваються на інвалідних візочках. Частина з них позбавлені можливості виходити на вулицю та вільно пересуватися містом.

Звичайно, більшість з них ми не можемо побачити, оскільки люди з обмеженими можливостями покинуті сам на сам зі своє проблемою і, не маючи можливості самотужки спуститися сходами, сидять удома.

Оскільки радянські державні будівельні норми (ДБН) не передбачали пандусів і виходу з дому візочників, інваліди мають неабиякі проблеми, щоб вийти зі своїх домівок.

 

 

А коли ж таки на інвалідному візочку людина потрапляє надвір, то тут уже нова смуга перешкод. Тротуари з ямами та високі бордюри на пішоходних переходах завдають чимало головного болю. У громадському транспорті, окрім деяких тролейбусів, де є мобільні пандуси, іще хоч якось можна дістатися іншої частини міста. Але, як розповідають інваліди-візочники, не кожен водій тролейбуса їх помічає і виходить на допомогу. Якщо ж їхати маршруткою, то тут тільки у супроводі.

Дехто таки навчився самотужки виходити з квартир, але це справа нелегка.

“У реабілітаційному таборі мене навчили долати перешкоди зі сходів під’їзду. Аби навчитися виходити без допомоги, прийшлося нелегко. Не один раз падав. Взимку я не так часто виходжу з дому, але влітку можу і по 20 разів на день”, - розповідає Костянтин Кууск, який пересувається на інвалідному візочку.

 

 

За словами Костянтина, до встановлення пандусів треба мати індивідуальний підхід і не робити їх за одним шаблоном.

 

Костянтин Кууск

 

Уже депутат міської ради Володимир Шибашов розповідає, що половина інвалідів-візочників мешкає на нижніх поверхах будинків, тому їхню проблему таки можна вирішити і забезпечити їхнє право на безперешкодний вихід зі своїх домівок. Він продемонстрував фото пандуса, який зручний у використані і має доступну ціну. Такий пандус-“гармошка” вже встановлений в одному з будинків, де мешкає людина з обмеженими здібностями і його вартість у десятки разів менша, ніж тих, які встановлюють декілька років за програмою “Турбота” за бюджетні кошти. Щоправда, по ньому піднятися або спуститися легше з супроводжуючим, хоча можна і самому, але це точно не так важко, як пересуватися на візочку по сходах.

 

 

“Така конструкція коштує 2600-2700 гривень. Ті пандуси, які встановлюють за програмою “Турбота”, а їх уже встановлено десятки, коштують понад 50 000 гривень”, - говорить Володимир Шибашов.

 

 

Рішенням проблеми може бути виділення коштів на встановлення таких конструкцій. Наразі ініціативна група намагається розробити механізм виділення бюджетних коштів на встановлення подібних пандусів. Як варіант, аби обійти норми БДНів, обговорюється можливість виділення адресної допомоги конкретному інваліду на встановлення пандуса. Питання планують вирішити через зміни у програмі “Турбота”.

Тож якщо таки цю ідею втілять у життя, люди з обмеженими здібностями таки зможуть безперешкодно виходити на вулицю, аби подихати свіжим повітрям і пересуватися доступним Кременчуком. Для цього треба лише добре приділити увагу, щоб таки прибрати існуючі перепони для наших з вами земляків, які мають таке саме право, як і всі інші, на вільне пересування містом.

 

Конструкції, встановлені за програмою "Турбота":

 

 

 

 

Фото надали активісти.

 

 

 

 

 

 

Теги: інвалідипандусиБюджет КременчукаТурбота

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись