Новини з 1996 року

«Відпустили» ціни в Україні. ОПИТУВАННЯ

Валерія Макряшина 09 листопад 2017 11:53 537 0

З 1 липня 2017 року набрала чинності Постанова Кабміну України, яка остаточно скасувала державне регулювання цін на продукти харчування. Українців заспокоювали, що головна мета змін – зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції. І прогнозували: мовляв, таке рішення спростить процедуру зміни цін залежно від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон’юнктури.

Минуло п’ять місяців, і, щоб почути думки кременчужан щодо чергового «ноу-хау» Уряду (яке мало забезпечити доступ до необхідних продуктів для незахищених верств населення), кореспонденти «Програми Плюс» вийшли на вулиці міста і запитали у випадкових перехожих: «ЦІНИ НА ЯКІ ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ ВАС ВРАЗИЛИ НАЙБІЛЬШЕ?»

Анатолій, колишній інженер:

«Мої споживацькі нарікання - на тверді сири, ціни на які аж ніяк не відповідають їхній вельми низькій якості. А також на просто шалені ціни на м’ясо, відповідно до яких не завжди обґрунтовано підвищується і вартість ковбасних виробів, сала тощо. Щодо цін на овочі-фрукти, то, як на мене, вони - в межах сезонних норм. Попри все, я за ними особливо і не стежу, оскільки вирощую необхідну городину на власній дачній ділянці».

Олександра, 63-річна пенсіонерка: 

 «Із моєю, навіть і нещодавно «підвищеною» пенсією найбільш споживацький асортимент продуктів став, на жаль, недоступним – заходячи в магазин, просто жахаюся від цін, які «стрибають зайцями» щодня. І, здається, кінця-краю цьому підвищенню немає. Люди кажуть, що з літа Кабмін скасував державне регулювання цін. Цікаво, на чию користь – багатіїв чи жебраків? Немислимо подорожчали навіть «щоденні» продукти харчування: хліб, борошно, яйця, олія, вже не кажу про так зване вершкове масло. Про м’ясо, рибу, молоко та сметану і не згадую! Тож доводиться відвідувати магазин рідше і купувати найнеобхідніше та найдешевше – на калорійні продукти харчування вже пенсії не вистачає!»

Людмила Миколаївна

«Мене вражають нинішні ціни на м’ясо - раз, на ковбаси - два, на яйця - три, на молоко - чотири, на хліб – п’ять, на шість, сім, вісім тощо – і не згадаю! Якщо купую «м’ясо», то – фарш на п’ять котлеток, ковбасу – на один зуб, яєць, зрозуміло, - не менше двох(!), молока – ковточок, а хліба – шматочок. І, зауважте, дозволяю собі таку розкіш не щодня!»

Ольга Іванівна:

«Найбільше вражає те, що всупереч обіцяного владою «доступу до необхідних продуктів харчування для незахищених верств населення» ціни піднялися переважно саме на найнеобхідніші для споживацького столу продукти, навіть на курятину. І на тлі скасування державного регулювання цін «контролюють» їх зараз, безперечно, тільки у бік зростання! – тіньові ділки, які «кришують» споживчу економіку. Може, я не зовсім зрозуміло висловлююсь, однак візьмемо, наприклад, наш Центральний ринок. Де це бачено, щоб у кожної жінки-бабці за прилавком – сільської (із власноручно вирощеною продукцією), найманою підприємцем продавщицею чи просто перекупницею – ціна на будь-який продукт харчування ані на копійку не відрізнялася від сусідської?! Де ж, скажіть, будь ласка, хвалена «кон'юнктура», коли і поторгуватися ні з ким?!»       

Марія Григорівна:

«Мене дуже лякають ціни на м’ясо та овочі: дволітрова каструля борщу (картопля, буряк, капуста, морква, шматок свинини чи яловича кісточка з мозком) обходиться щонайменше у 50-60 гривень! Подорожчала навіть сіль, яка при радянській владі коштувала копійки! Про вартість ковбаси і казати не варто: якщо і дозволяю собі іноді поласувати нею, то купую не більше 150-200 грамів, та й у тих грамах більше сої, ніж м’яса! І взагалі, ціни на продукти харчування аж ніяк не відповідали, а зараз тим більше не відповідають якості того, що ми їмо!»  

 

 

Юрій Сіора

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись