Новини з 1996 року

«Від ремесла до мистецтва»: в Кременчуці відкрилася персональна виставка шедеврів коваля. ФОТО

Іона Харченко 05 квітня 2019 17:10 505 0

Сьогодні, 5 квітня, в Картинній галереї імені Наталі Юзефович, розташованій на вулиці Космічній, 9, відбулося відкриття персональної виставки кременчуцького художника по металу Геннадія Сметанка - «Від ремесла до мистецтва».

 

 

 

Для Геннадія Сметанка ковальська справа – це і ремесло, і мистецтво. Адже все починалося з ремесла, з найбільш примітивного, коли з’явився метал – з’явилася і ковальська майстерність. А те, що ми сьогодні бачимо, як говорить чоловік, це вже мистецтво, яке визнали, оскільки ми знаходимось у галереї.

 

 

 

Щорічні форуми ковалів, які проходять у різних містах, – це, як правило, фестивалі, збір майстрів.

«А ось уже в Картинній галереї можна оцінити, як художник-коваль може фантазувати, який у нього настрій, які плани тощо. Сьогодні представлено декілька робіт як нових, так і старих», – говорить майстер.

 

 

 

Серед робіт, представлених на виставці, і диво-троянда, яка номінувалася до Книги рекордів України як найбільша ковальська квітка. Її коваль виготовив з кольорового металу і подарував Краєзнавчому музею. Тож після ремонту ця дивовижна троянда стане його експонатом.

 

 

 

 

Також на виставці можна побачити нові роботи Геннадія Сметанка: «Голуби миру», яку він присвятив саме Картинній галереї імені Наталі Юзефович; «Магія трав» – спеціально зроблена для однойменної виставки в Горішніх Плавнях, яка скоро відбудеться.

 

 

 

Представлені й старі роботи, такі як: «Грамофончик», «Чорнобривці», «Ажур».

 

 

 

На відкритті виставки були присутні посадові особи, рідні, друзі, знайомі, колеги Геннадія Сметанка. Всі вони вітали його з цією урочистою подією та дарували квіти. Отримав майстер і грамоту за багаторічну сумлінну працю, високі досягнення у творчій діяльності.

 

 

 

Не обійшлося і без пісень – їх виконали гурт «Звуки Всесвіту», а також мати Геннадія Сметанка – Олександра Андріївна та інші відвідувачі виставки, які співали разом з нею.

 

 

 

Побачити шедеври, виготовлені з металу, кременчужани та гості міста зможуть до 5 травня.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

В Кременчуцькій бібліотеці на Водоканалі вчилися приборкувати акварель. ФОТОрепортаж 123 0
У Кременчуцькій бібліотеці пригощали гарячим глінтвейном. ФОТО 827 0
Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 871 0