Новини з 1996 року

«Усі люди хочуть миру…»

Anastasia 11 серпня 2015 17:01 801 0

Учасники благодійного велопробігу «Захід – Схід» нарешті завітали й до Кременчука. Близько 11:00 у вівторок, 11 серпня, вони вже були у місті. Старт пробігу почався ще 16 липня з міста Чоп, а завершити свій марафон вони планують у смт. Мілове Луганської області. До Кременчука велосипедисти прибули після відвідування Черкаської області. 

Сам же організатор благодійного проекту Костянтин Самчук цілий рік прослужив у зоні АТО. На запитання: «Якою є війна насправді і що він побачив там, про що не розповідають по телевізору?»  чоловік відповів: «Ви точно хочете почути відповідь на це запитання?».
Що саме мав на увазі організатор благодійного проекту, він пояснив згодом.

Так, поїхавши у зону АТО, у чоловіка склалося враження, що ані українській, ані російський армії  перемога не потрібна.
«Там усе завмерло, як такі бойові дії не ведуться, - говорить він. – Ми стоїмо на одному місці, не йдемо вперед і не повертаємося назад. Через це багато чоловіків починають там вживати спиртні напої. Люди гинуть щодня, ті, що залишаються живими, отримують поранення, стають інвалідами, повертаються без рук, без ніг. Складається таке враження, що це не війна, а чийсь задум і метод заробляння грошей на цьому».

До приїзду в Кременчук в інших містах велосипедисти чули тільки одне:
«Усі хочуть миру, - продовжує співрозмовник. – Де б ми не були, усі говорили, що ця війна нам не потрібна, що скільки людей може гинути і помирати».

Головною метою цього велопробігу є збір коштів для сімей, які на війні втратили годувальника або яким потрібна операція чи реабілітація. Кошти збирають і для дівчинки, яка на Сході потрапила під обстріл. Ті, хто хочуть допомогти постраждалим сім’ям, повинні перераховувати кошти на рахунок. Готівки учасники велопробігу не беруть.
«Нам намагалися давати кошти готівкою, - говорить Костянтин Самчук, - але ми не беремо. Усім говоримо, щоб  клали на рахунок. Возити з собою гроші - це не безпечно, можуть вкрасти і пограбувати».

У Кременчуці велосипедисти пробудуть усього одну добу, адже вранці, наступного дня, вони вирушать до міста Бутенки Кобеляцького району, потім дістануться Полтави, наступним буде місто Краснокутськ  Харківської області.
Якщо ви прагнете долучитися до акції і допомогти пораненим військовим та родинам загиблих, кошти можна перерахувати на рахунок «Приватбанку»: 4149 – 6258 – 0110 – 9016, Самчук Костянтин Володимирович. 

Анастасія Лисенко 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Музика, яка лікує і надихає: у Кременчук завітав відомий композитор Євген Хмара. ФОТОрепортаж 133 0
І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3842 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 191 0