Новини з 1996 року

«Укрзалізниця» скасувала тендер на закупівлю 2-х поїздів, в якому брав участь КВБЗ

Віктор Крук 13 жовтня 2016 10:00 799 0

Компанія «Укрзалізниця» вчора скасувала аукціон на закупівлю двох швидкісних пасажирських поїздів. Натомість наступного року КВБЗ можуть замовити виробництво 4-х швидкісних поїздів. Про це пише «Дело».

«Укрзалізниця» збиралася закупити два п'ятивагонних міжрегіональних поїзди. Це повторна відміна торгів на два поїзди. В березні 2016 року компанія оголошувала тендерні торги, а в червні Крюківський вагонобудівний завод — один з потенційних постачальників — заявив, що УЗ відмовилася від закупівлі п'ятивагонних швидкісних поїздів.

На нинішній тендер подали заявки два учасники: КВБЗ і Харківський вагонобудівний завод. Але буквально в день аукціону «Укрзалізниця» відхилила заявки і відмінила торги через виявлені порушення Закону «Про публічні закупівлі».

При цьому в процесі підготовки до тендера КВБЗ писав про неможливість виконати замовлення вчасно. Зокрема, виробник стверджував, що неможливо зробити поїзди до кінця 2016 року.

«Враховуючи, що договір буде укладено не раніше 24 жовтня 2016 року, а попередня оплата можлива лише у першій декаді листопада поточного року. У зв'язку з цим виробництво двох пасажирських швидкісних міжрегіональних поїздів у п'ятивагонній комплектації за два місяці неможливо», — поскаржився КВБЗ на тендерну документацію.

За даними КВБЗ, тільки терміни закупівлі комплектуючих тривають від трьох до п'яти місяців. Тому з урахуванням усього циклу виробництва вагонів поставити поїзди він зможе тільки у квітні-травні 2017 року.

Однак зауваження КВБЗ в тендерній документації враховане не було. І 12-го жовтня 2016 року закупівлю скасували через порушення законодавства.

При цьому член правління «Укрзалізниці» Сергій Михальчук заявив, що в 2017 році у фінплан компанії внесли купівлю чотирьох швидкісних міжрегіональних поїздів в аналогічній комплектації виробництва Крюківського вагонобудівного заводу. Він пояснює потребу розширювати парк швидкісних поїздів зростанням популярності денних пасажирських поїздів.

«Плануємо задіяти нові потяги на маршрутах Київ — Одеса, Київ — Львів та на інших перспективних напрямах. Зокрема, запустити ще одну додаткову пару на Харків і Запоріжжя. А також відкрити новий маршрут — на Кривий Ріг», — сказав Михальчук в інтерв'ю газеті «Магістраль».

Прес-служба компанії запевнила, що торги скасували через те, що «Харківський вагонобудівний завод» завантажив у систему не всі необхідні документи і, відповідно, тендерний комітет не зміг оцінити пропозиції учасників. З 30 документів, які завантажував ХВСЗ, на сайті є лише 27.

 

 

 

Теги: Економіка КременчукаГроші Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 253 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 229 0
На 449 річницю міста бібліотекарі відкрили сторінки сивого минулого Кременчука. ФОТО 392 0