Новини з 1996 року

«Укрпошта» знову має намір припинити доставку пенсій

Іона Харченко 13 липня 2019 11:00 294 0

«Укрпошта» має намір припинити доставку пенсій у разі непогодження Кабінетом міністрів нового тарифу на цю послугу, йдеться у листі генерального директора компанії Ігоря Смілянського до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, міністра соцполітики Андрія Реви, віце-прем'єр-міністра Павла Розенка та голови правління Пенсійного фонду Євгена Капінуса. Про це повідомляє 112.ua.

«У «Укрпошти», як і у країни, сьогодні є вибір – стати однією з найуспішніших компаній України та об'єктом інвестицій міжнародних гравців або зникнути, знову перетворившись на совковий «соцзабез». Ми доклали багато зусиль, щоб отримати шанс на зміни, і більше не хочемо його втрачати, стаючи заручниками політики і порожніх обіцянок, ставлячи під загрозу майбутнє другого за розміром роботодавця України. Тому я заздалегідь попереджаю Вас, Мінсоцполітики та Пенсійний фонд, що з 1 січня 2020 року «Укрпошта» не буде доставляти пенсії за нинішнім збитковим тарифом», - йдеться у відкритому листі.

Керівник «Укрпошти» також заявив, що в уряду є час до 1 вересня для вибору одного з двох шляхів вирішення питання перегляду тарифу за доставку пенсій.

«Перший – прийняти новий тариф на доставку пенсій, який був затверджений Міністерством інфраструктури та Міністерством економічного розвитку і торгівлі ще в листопаді 2017 року. Але він торпедується Міністерством соціальної політики. Другий шлях – винести послугу з доставки пенсій на відкритий тендер, щоб ринок визначив її вартість», – заявили в «Укрпошті».

За словами Смілянського, протягом трьох останніх років «Укрпошта» активно оновлювала свої активи та досягла домовленостей із міжнародними та приватними фінансовими інститутами, які готові інвестувати в розвиток компанії. Але це неможливо без перегляду тарифу на доставку пенсії, який залишається незмінним з 2004 року, незважаючи на зростання заробітних плат, ціни палива і інших його складових.

«Це має бути на ринкових умовах, визначених на відкритому тендері, а не з регульованим тарифом або виписаною під один банк постановою, як це було з переселенцями Донбасу. Не можна порушувати права людини, змушуючи, особливо літніх людей або людей з обмеженими можливостями, отримувати виплати тільки в одній банківській установі, до якої ще треба їхати 30-50 кілометрів. Тоді мова йшла про 200 тисяч осіб, нині – вже про мільйони найменш захищених громадян», - підкреслює Смілянський.

Він нагадав, що рівно рік тому після гучних заяв про закриття відділень та звільнення листонош, а також після особистого втручання Петра Порошенка «Укрпошта» отримала від Пенсійного фонду 500 мільйонів гривень на покриття збитковості тарифу. Але ці кошти покрили витрати лише на півроку.

«Ми б хотіли уникнути ультиматумів в кінці року, тому озвучуємо проблему завчасно, щоб Кабмін мав час на затвердження тарифу або всі сторони встигли підготуватися до відкритого тендеру», – підкреслив Смілянський.

Нагадаємо, в жовтні 2018 року «Укрпошта» повідомила про те, що з початку 2019 року припиняє доставку пенсій, до того ж закриє 5-7 тисяч стаціонарних відділень. Таке рішення було ухвалене через те, що збитки «Укрпошти» з доставки пенсій досягли 1 мільярда гривень.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1292 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2287 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2904 0