Новини з 1996 року

Таємниця кременчуцького музею: ще не закінчили ремонт, а вже переробляють те що наробили

Марина Баніт 17 липня 2017 11:45 623 0

А пам'ятаєте, коли в Кременчуці працював краєзнавчий музей? Це було так давно, що багато хто забув про його існування. А він таки існує, просто його довго й нудно ремонтують. Так довго, що той ремонт, що робили спочатку, вже треба переробляти.

Про це на сьогоднішній апаратній нараді повідомив віце-мер Дмитро Кравченко.

Міський голова Віталій Малецький зауважив, що в ЗМІ було повідомлення про те, що ремонт третього поверху музею було завершено. Але мер розвінчав ці слухи, повідомивши, що «він (ремонт) не завершений, завершено в тій частині, яка прийнятна для того, щоб перенести туди експонати, там система сигналізації, обладнана підлога, виведені стіни для того, щоб просто поставити там експонати. Використовуватися у вигляді експозиційної зали третій поверх не буде. Він буде використовуватися як місце тимчасового зберігання».

Дмитро Кравченко додав, що більше 70 000 експонатів потрібно наразі перенести на третій поверх. Він пояснив, що той ремонт, який був раніше виконаний, має відхилення від норм, виконаний неякісно. Площини мають відхилення на 2-3 сантиметри. Плитка, викладена на підлозі першого поверху, не витримає навантаження. Дуже великі питання до якості тих робіт, котрі навіть «закриті актами». Усе, що лишається, – це або згодом переробити, або переробити зараз. 

Міський голова підсумував: «Я думаю, ніхто не має ілюзій стосовно того, що в цьому або наступному році об'єкт буде зданий. Це не так, він не буде зданий, бо там ще насправді багато робіт треба виконати».

Дмитро Кравченко пояснив: «Зараз ті ж роботи, що було виконано з 2008 року, вони вже потребують ремонту, незважаючи на те, що музей не експлуатується». Також він додав, що в музеї немає облаштування для відвідування закладу людиною з обмеженими можливостями.

Нагадаємо:

У 1975 році відбулося відкриття музею, який представляв експозицію в 11 залах, два з яких – виставкові. Експозиція висвітлювала теми з природничого та історичного краєзнавства.

За обсягом експонатів палеонтологічна колекція Кременчуцького краєзнавчого музею – найбільша в області. Представлена була чудова колекція мінералів та гірських порід, а також унікальний зразок викопного бурштину вагою 525 г.

Археологічна колекція музею нараховує 6 тисяч предметів, що охоплюють часовий діапазон з мустьєрської доби палеоліту до матеріалів розкопок пізньосередньовічної фортеці Кременчук: неолітичні знахідки дніпро-донецької культури, комплекс рогових мотик середньостогівської культури у поєднанні з кістками свійського коня, комплекс черняхівського посуду з дитячого поховання кінця IV – початку V ст., чудова колекція давнього посуду, прикраси, енколпіон тощо. 

Особливу увагу відвідувачів привертав зал Великої Вітчизняної війни з діорамою «Визволення Кременчука від фашистських загарбників». Презентовано 32 альбоми – рукописна Книга Пам’яті, де зібрано матеріали про загиблих у роки війни кременчужан. Постійно діюча виставка «Цього забувати не можна» про долі в’язнів концтаборів та остарбайтерів є найбільш інформаційно насиченою з цієї теми в Україні. 

У 2008 році музей закрили на ремонт. Роботи тривають.

Останнє - сьогоднішня інформація міського голови Віталія Малецького стосовно ремонту міського музею. І тут ремонту як такого поки що не буде, бо йдуть суди з підрядниками, які раніше ремонтували будівлю. Нині вже третя фірма займеться ремонтом підвалів музею, тобто його сховищ, однак чим усе завершиться - поки що сказати неможливо. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 966 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 1966 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2580 0