Новини з 1996 року

Суд у Гадячі свідомо не відпускає з-під варти кременчужан, вина яких не доведена. Тиск?

Валерія Макряшина 13 травня 2019 17:10 2507 0

Судді в Гадячі продовжують знущатися над чотирма кременчужанами, яких, попри відсутність будь-яких доказів, обвинувачено в причетності до злочинів 5-річної давнини — вбивства О. Бабаєва та судді О. Лободенка. Серед затриманих у холодних стінах СІЗО перебуває і директор кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, утримання якого, як і інших, є необгрунтовано тривалим. 

Попри те, що, за рішенням Європейського суду з прав людини розгляд даної кримінальної справи затягнувся та порушує всі розумні строки, судді в Гадячі продовжують її розгляд, незважаючи на рішення європейських колег, незважаючи на закон та права громадян. Позиція гадяцьких суддів та прокурорів, де перші закривають на все очі, особливо на відсутність доказів, а другі свідомо затягують розгляд кримінальної справи, тиснуть на затриманих і зривають судові засідання, вже доволі очевидна.

Також не може не обурювати відсутність надання належної медичної допомоги заарештованим - у медичній частині СІЗО немає невролога, кардіолога, гастроентеролога та інших необхідних лікарів. Усі звернення хворих відверто ігнорують. 

 

 

 

Так, нагадаємо, минулого понеділка на судове засідання через погане самопочуття не прибув один із затриманих Ігор Пасічний. Він спілкувався із суддями та іншими в режимі відеоконференції. Варто зауважити, що саме відносно Ігоря Пасічного Європейський суд з прав людини виніс рішення, в якому вказав, що тримають його під вартою незаконно, й зобов'язав Україну виплатити йому матеріальну компенсацію в розмірі 1,8 тисячі євро.

10 травня, в день розгляду суддями питання про зміну запобіжного заходу чотирьом затриманим, під стінами Гадяцького суду традиційно зібралася компанія молодих людей - "активістів", деяким з них навряд чи є 18 років і яких ну дуже турбує цей кримінальний процес. Втім представлятися, хто такі та звідки, вони навідріз відмовилися. Казали просто: "З України". Привезли їх ось такими мікроавтобусами з полтавськими номерами...

 

 

У той же час 10 травня на самому засіданні прокурори зачитали вже, напевно, вивчене напам'ять клопотання про подовження терміну тримання під вартою чотирьом кременчужанам, не наводячи при цьому жодних логічних аргументів. Це прохання є відверто безглуздим, адже тривале перебування за гратами, попри відсутність фактів провини, є нічим іншим, як прямим знущанням над громадянами, порушенням прав на їх свободу та особисту недоторканність. Втім у прокурорів свої надумані "ризики", які сліпа гадяцька Феміда якось розгледіла. Бо наступного дня судді таки задовольнили клопотання прокурора й подовжили термін тримання під вартою чотирьом кременчужанам ще на 60 днів.

 

 

 

Варто відмітити, що в цей день, 11 травня, Олександру Крижановському стало зле і його прямісінько із зали суду госпіталізували в лікарню. Тож він та його адвокат Антон Стіхін були відсутні, коли зачитували ухвалу, а це вважається порушенням судового процесу.

Разом з цим гадяцькі судді визнали ті порушення, які виявив Європейський суд з прав людини, втім усувати їх вони не збираються. Бо не було вказівки? 

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1171 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2170 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2788 0