Новини з 1996 року

Істотних погіршень немає, але все одно брудно: трохи про якість кременчуцького повітря

Олексій Ващук 24 жовтня 2020 10:55 151 0

За даними Кременчуцької лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря Полтавського центру з метеорології за останній рік повітря у Кременчуці погіршилося. Так, збільшилася кількість шкідливих речовин у повітрі, таких як сажа чи формальдегіди, які згубно впливають на легені кременчужан, скорочуючи їм життя.

1797 проб було взято на території усього нашого міста. Вони показали, що кількість пилу у повітрі Кременчука таки перевищує норму. Фенол, аміак, сажа – такий букет різноманітних «добавок» у повітря є звичним для середньостатистичного міста. На щастя, у Кременчуці не виявлено суттєвого перевищення концентрації саме цих речовин в атмосфері.

А от чого справді Кременчуку вистачає з головою, так це кількості формальдегідів в атмосфері. Кременчужани роками мають дихати формальдегідами, якими нас щедро обдарували наші підприємства. Так, концентрація цих шкідливих речовин значно вища за норму, а точніше в три з половиною рази. Крім того, вона навіть перевищує тогорічні вересневі показники. Тому говорити, що у Кременчуці чисте повітря – це просто смішно.

Найбільшими ж забрудниками повітря нашого міста є ПАТ «Укртатнафта» та ПрАТ «Полтавський ГЗК».

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 598 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 828 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 1033 0