Новини з 1996 року

Історичне підтвердження назви Горішні Плавні. ФОТОфакт

Андрій Рубан 16 червня 2016 11:01 2157 0

В інтернеті з’явилася карта 1937 року. На місці Комсомольська – Горішні Плавні. Минув уже майже місяць, як сусіднє місто Комсомольськ перейменували у Горішні Плавні.

Одразу після перейменування незначна частина місцевих мешканців обурилися та почали організовувати акції невдоволення. Натомість це невдоволення більше переросло у інтернет-обговорення.

Щоправда, минулого тижня місцева влада організувала чергові громадські слухання, де засудили перейменування комуністичної назви у історичну назву міста і навіть запропонували, якщо ж таки і перейменовувати місто, то у Святомиколаївськ.

За нашою інформацією, як і на попередні слухання, запросили особливу категорію населення. По-перше, проводили громадські слухання у міському Палаці, куди прийшло всього 450 осіб. Серед яких більшість пенсіонери. Нестачу респондентів заповнили представниками комунальних служб, аби всі проголосували за назву, яку крутили кілька днів на єдиному у місті телеканалі “ГОК ТВ”. Тому можна зробити висновок, що ці слухання не мають нічого спільного з думкою громади міста.

Пізніше навіть священик Української православної церкви Київського патріархату висловив свою думку з приводу назви.

“Геть від святого Миколая! Як настоятель Свято-Миколаївської церкви, категорично заперечую перейменування Горішніх Плавнів у Святомиколаївськ.

Готовий запатентувати назву Свято-Миколаївська та всі похідні від неї, аби не допустити підлих інсинуацій. Хто з юристів допоможе це зробити?” - написав  настоятель Свято-Миколаївської церки УПЦ Київського Патріархату у Полтаві Олександр Дедюхін.

При цьому в інтернеті продовжують обговорювати перейменування міста. І навіть тут думки розходяться. Одні пишуть, що їм взагалі байдуже, як називатиметься їхнє місто, інші категорично проти перейменування і до останнього відстоюють комуністичну назву. Є такі, хто підтримують Горішні Плавні.

“Люди, Комсомольськ ніхто не знав. А про Горішні Плавні говорить увесь світ. До речі, пам’ятаю, і в школі нам розповідали про те, що місто було збудоване на місці села Горішні Плавні. Тому краще тисніть на владу, аби вони підтримали брендову назву і заохочували нові інвестиції”, - пише користувач Максим.

15 червня в інтернеті навіть з’явилася карта 1937 року, на якій саме на місці нинішнього міста було село з назвою Горішні Плавні. Незрозуміло, чому є такі люди, що виступають проти назви, адже у Європі є не одне місто із подвійною назвою, і всі ці міста мають попит у туристів:

Карлові Вари, Франкфурт-на-Майні, Реджо-ді-Калабрія, Кам'янець-Подільський та інші. 

 

Єдине фото, яке зберіглося з часів населеного пункту Горішні Плавні. З часом на цьому місті зведуть багатоповерхівки.

 

Ймовірно, саме на цьому місці були розташовані будинки с. Горішні Плавні у 1943 році

 

 

 

 

 

 

Теги: Зміна назви КомсомольськаГорішні Плавні

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3758 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 150 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 357 0