Новини з 1996 року

ІСТОРИЧНІ КАДРИ. Кременчужани прибирають розвалини Собору на площі Перемоги. ВІДЕО

Олександр Курилов 01 жовтня 2015 13:16 1542 1

Яким був собор у Кременчуці на площі біля Дніпра (нині площа Перемоги), яким був його фундамент і розміри?

Усе це можна знайти в архівах і навіть на відео. Ці дані, а вони є у вільному доступі, редакція оприлюднює.

А підказав репортерам, що і де розташовувалося та який усе мало вигляд, наш кременчужанин, старенький пенсіонер Борис Левачов з вулиці Московської, який прийшов скаржитися до газети на роботу комунальних служб.

Питання дідуся, завдяки підняттю всіх на ноги (у бідолахи забився унітаз на 5-у поверсі й чоловік уже вирішив жити в управляючій компанії), начебто вдалося вирішити, але пенсіонер розповів ось що.

1958 року у Кременчуці знімали фільм «Два Федори». І з 31-ої хвилини в цьому фільмі показано розвалений собор Кременчуцький і як його цеглу та каміння прибирають.

За словами чоловіка, він сам був присутній на зйомках цих епізодів і потім бачив їх у фільмі. Тож кого цікавить площа Перемоги, тоді у площі була інша назва, у 1958 році.  Будь ласка, фільм «Два Федори», 31-а хвилина. 

 

 

Про що слід додати - пенсіонер запевняє, що собор було підірвано 1943 року. Підривали його тричі. Зробили це фашисти, бо куполи церкви були орієнтиром для обстрілу, а самі руїни собору кременчужани прибирали ще у 1958 році.

Як відомо, вчора на сесії депутати Кременчуцької міської ради прийняли рішення про відбудову Свято-Успенського собору на площі Перемоги. Рішення було прийнято на прохання кременчуцької громади Української Православної церкви Київського патріархату.

Теги: Відродження Свято-Успенського соборуІсторія Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

ada 01.10.2015 13:55

Интересно пересмотреть. Руины пивоваренного завода на ул. Гоголя на набережной видел, о.Фантазию видел, а вот руины собора нужно пересмотреть. Если это момент как в руинах танк нашли, так это остатки завода Ямпольского.

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 385 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 862 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3369 0