Новини з 1996 року

"Я не вбивав - нас багато було !", - сьогоднішній суд над екс-міліціонерами по факту смерті людини в Крюківському райвідділі в 2007-му

Андрій Михайленко 30 червня 2016 19:59 4108 1

Сьогодні в Крюківському районному суді відбулося чергове засідання по справі екс-працівників Крюківського райвідділу внутрішніх справ, яких звинувачують у скоєнні фактичного вбивства 25-річного кременчужанина Євгена Букрєєва.

Офіційне формулювання - екс-працівники міліції вчинили перевищення своїх службових повноважень, що спричинило смерть чоловіка. 

Нарешті суд розпочав розгляд справи по суті та допит свідків. 

Але спершу, ніж розпочати розгляд справи по суті, адвокат підсудного Кишляна заявив клопотання про повернення кримінальної справи на додаткове розслідування - суддя Наталія Мурашова відмовила.

Також згадали про перевірку обставин перебування на лікарняному Артема Кишляна під час попереднього судового засідання.

Далі настала черга прокурора Миколи Лукаша, який заявив клопотання про надання йому часу на вивчення матеріалів справи, оскільки він в останню мить замінив свого колегу Сергія Гнатенка. Суддя таку "витівку" прокурора не підтримала й надала служителю Феміди 30 хвилин на експрес-ознайомлення з матеріалами справи.

Врешті-решт прокурор Лукаш зачитав обвинувальний висновок, згідно з яким, екс-працівники Крюківського райвідділу Артем Кишлян та Сергій Чуб обвинувачуються у перевищенні своїх службових повноважень під час схиляння затриманого Букрєєва до зізнання у вчиненні крадіжки телефону в іншого громадянина з метою  накручування показників у службовій діяльності. 

Як було зазначено, обидва брали участь у нанесенні тілесних ушкоджень, у результаті чого настала смерть кременчужанина.

 

ЩО ЦІКАВОГО РОЗКАЗАЛИ НА ДОПИТАХ

Чуб, який нині перебуває під вартою, заявив, що не винний у смерті молодого чоловіка. Умислу на його побиття не мав, оскільки не мав установки на показники. Зазначив, що разом з ним у службовому кабінеті райвідділу, окрім загиблого Букрєєва, також перебували оперуповноважені карного розшуку Артем Кишлян та Крючок.

Крім того, підсудний вказав, що в день смерті, 19 травня 2007 року, перед тим, як близько 10 години ранку Кишлян та Чуб  почали працювати з Букрєєвим, з ним в іншому кабінеті райвідділу спілкувалися тогочасний перший заступник райвідділу Василь Бороденко та інший працівник міліції Андрій Бєлов. 

"Мене просто зробили крайнім!" - так підсумував Сергій Чуб своє нинішнє становище.

"Моя вина в тому, що я (тоді. - Ред.) не розповів слідчому про розмову Букрєєва та операми (Кишляном. - Ред.)",  - повідомив Чуб, звертаючись до матері загиблого.

"Я не вбивав - нас багато було!"  - мати Букрєєва нагадала Чубу його фразу, яку він вимовив на початку слідства.

Саму маму загиблого було допитано як свідка, яка повідомила про те, що в день смерті її сина оперативний черговий Крюківського райвідділу спочатку заперечував присутність її сина в стінах закладу, а коли ця брехня стала явною, дуже розгнівалася.

"Черговий РВ ганяв мене, як 20-річну. Спочатку послав мене на вул. 29 Вересня (адреса тодішнього міськуправління міліції. - Ред.) під приводом того, що туди могли повезти мого сина", - так прокоментувала ті події Віра Букрєєва.

"Мене "допитують", щоб я підписав папери, а я їх не підписую!" - так, зі слів Букрєєвої, їй сказав син, котрого вона бачила незадовго до його смерті, коли його Чуб виводив з тогочасного приміщення Крюківського районного суду (тоді знаходився практично через дорогу від райвідділу), де ще живому Євгену Букрєєву суддя Хіневич присудив 5 діб адміністративного арешту.

Мати потерпілого стверджує, що її син натякав на те, що йому хочуть "пришити" протиправне заволодіння чужим мобільним телефоном.

 

ЯК УБИВАЛИ КРЕМЕНЧУЖАНИНА В МІЛІЦІЇ

У ході судового розгляду неодноразово посилались на результати судово-медичної експертизи, яка підтвердила факт численних тілесних ушкоджень на тілі потерпілого.  

Висновки ж експертів є категоричними: смерть Букрєєва є насильницькою.

Про сам механізм отримання потерпілим тілесних ушкоджень вказали, що вони наносились тупим предметом із заокругленими краями видовженої форми.

Під такі характеристики, як вказав адвокат Руслан Милованов, цілком підходить ПР-73 (скорочено від: "палка резиновая" (рос.), а "73" вказує на довжину в сантиметрах).

 

Палиця "ПР-73", якою могли завдавати побоїв Букрєєву. Має іронічну назву "демократизатор". 

 

Тож пан Милованов клопотав перед судом, щоб той витребував інформацію про видачу протягом 19 та 20 травня 2007 року працівникам Крюківського РВ  спеціальних засобів - палиць "ПР-73" зокрема.

 

 

 

 

 

 

Теги: Пригоди КременчукаПоліція Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Lady#1 05.09.2016 23:04

Za telefon ybili cheloveka. ZVERI !!!

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2374 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2404 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3638 0