Новини з 1996 року

"Я маю право працювати": біля Кременчуцької мерії мітингували ресторатори. ФОТОрепортаж

Валерія Макряшина 11 листопад 2020 13:10 724 0

Сьогодні, 11 листопада, на площі Перемоги в Кременчуці, біля будівлі міськвиконкому зібралися більше сотні працівників кременчуцьких розважальних закладів і закладів громадського харчування. 

Кухарі, бармени, офіціанти й адміністратори, діджеї та інші працівники таким чином долучилися до Всеукраїнської акції протесту проти обмежень роботи закладів громадського харчування під час дії адаптивного карантину.

Відомо, що акцію оголосила Українська ресторанна асоціація і проходить вона в багатьох містах України від самого ранку. 

На площі підприємці встановили інсталяцію так званої "пустої зали", де можна було побачити одинокі порожні різнокольорові крісла, що "споглядають" на мерію, порожні тарілки тощо. Люди тримали в руках плакати з гучними меседжами: "Наші діти також хочуть їсти", "Як платити оренду?", "Я маю право працювати", "Можливо, ви заплатите за нас комунальні послуги?".

Що просили кременчужани в міської влади, яка трохи згодом вийшла до них в особі мера Малецького та його "лівих-правих" рук? 

Працівники сфери громадського харчування, яким під час спалаху СOVID-19 в Україні й відповідно — після запровадження карантину довелося переважно всім піти в неоплачувану відпустку, бояться, що ситуація повториться і вони знову залишаться без засобів до існування.

Тим більше, що такий сценарій можливий, зважаючи на статистику поширення коронавірусної хвороби в країні.

"За час весняного жорсткого карантину закрилось майже 40% закладів повністю. За літо частина з них змогли повернутись, а хтось вийшов у нуль. Нові обмеження, які хоче запровадити влада, знову принесуть нам збитки..." - зазначають мітингарі. 

 


Справа тут стосується, зокрема, ініціативи міністра охорони здоров’я України Максима Степанова щодо введення в Україні так званого карантину вихідного дня. За словами Степанова, завдяки таким заходам вдасться розірвати ланцюги передачі вірусу, тому що люди, на його думку, менше контактуватимуть.


 

Але з ним не зовсім згодні учасники акції. Вони просили, щоб нові обмеження не були настільки радикальними, бо, на їхню думку, ресторани й кафе в Кременчуці не є основними розсадниками коронавірусу.

Люди звернулися до мера із усною заявою, що працювати до 8-ї години вечора і не працювати у вихідні в разі прийняття постанови урядом про запровадження карантину вихідного дня - означає просто поховати бізнес. 

Натомість "новоспечений" міський голова Кременчука Віталій Малецький заявив, що йому прийдеться підкорятися будь-якому рішенню уряду, якщо приймуть вищевказану постанову, бо він є чиновником. Потім же - подивимося, що можна змінити. 

Також (незрозуміло чому) він згадав, хто скільки з підприємців заборгував місту за оренду землі й перерахував заклади, де з дотриманням протиепідемічних норм усе погано, але його монолог швидко перервали мітингарі. Бо все не по темі.

Учасники акції декілька разів просили міську владу підтримати їх, мер у відповідь - відбивався претензіями на кшталт "у декого з вас не все так з дотриманням карантинних заходів і добре" тощо.

Звісно, не можна виключати те, що не всі підприємці добросовісні. Саме це не змогла у своєму виступі обійти Людмила Жорняк, начальниця управління торгівлі і розвитку підприємництва. Вона наголосила, що засоби індивідуального захисту потрібні й усіх протиепідемічних норм підприємці повинні дотримуватися, й - "менше пафосу, панове!"

На чому зійшлися? 

Стосовно роботи закладів громадського харчування "на виніс", то працювати вони мають право поки що цілодобово. Стосовно можливості закладам працювати, як раніше, то спочатку потрібно звернутися до Кабінету Міністрів. 

Але спочатку кременчуцькі власники кафе і ресторанів напишуть спільного листа з підписами, в якому, зазначивши, що й надалі дотримуватимуться усіх карантинних правил, проситимуть продовжити їм роботу за старим графіком. До мерії він повинен потрапити вже сьогодні. 

Зазначимо, сьогодні уряд розгляне питання впровадження в країні карантину "вихідного дня". За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, карантин вихідного дня дозволить Україні уникнути стрімкого зростання захворюваності на COVID-19.

Водночас стало відомо, що після впровадження в Україні карантину "вихідного дня", Кабінет міністрів планує почати надання підтримки представникам бізнесу, які постраждали через посилення карантинних обмежень.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 595 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 995 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1449 0