"Ворскла" ледь не перемогла лісабонський "Спортінг"

Ксенія Омельченко 05 жовтня 2018 10:11 163 0

Учора в Полтаві, на стадіоні «Ворскла» ім. О. Бутовського, «Ворскла» зіграла перший домашній матч у Лізі Європи 2018/2019. Першим «європейським» опонентом «Ворскли», який приїхав у Полтаву, став лісабонський «Спортінг».

«Спортінг» приїхав у Полтаву в статусі фаворита, але щонайменше 10 тисяч чоловік на трибунах були покликані зробити так, щоб португальці похали з Полтави на щиті. Серед цих фанатів було й більше сотні кременчужан, які потрапили на гру завдяки розіграшу від ФК "Ворскла".

«Ворскла» — «Спортінг» 1:2

«Ворскла»:
Шуст, Артур, Даллку, Чеснаков, Пердута, Скляр, Шарпар, Ребенок, Кравченко (Габелок, 82), Кулач (Сергійчук, 61), Коломоєць

Головний тренер: Василь Сачко.

«Спортінг»:
Салін, Бруно Гаспар, Коатес, Пінту, Джеферсон, Петровіч (Кабрал, 69), Бруну Фернандеш, Акунья, Нані, Діабі (Рафінья, 69). Мане (Монтеро, 57).

Головний тренер: Жозе Пезейру.

Голи: Кулач (10) — Монтера (90), Кабрал (90+3)

Василь Сачко здивував стартовим складом. У воротах, як і раніше, вийшов Богдан Шуст. Лінія захисту теж змін не зазнала. На лівому фланзі зіграв Артур. У центрі захисту зіграла пара Ардін Даллку — Володими Чеснаков. На правому фланзі зіграв Ігор Пердута.

А от у центрі поля Василь Сачко зробив певні зміни. Дмитро Кравченко разом з В’ячеславом Шарпаром склав пару опорників. На лівому фланзі атаки зіграв Павло Ребенок, а на правому неочікувано вийшов Олександр Скляр. Потім зіграв Юрій Коломоєць, а під ним розташувався Владислав Кулач.

Полтавці зробили акцент на контратаки і використали першу ж помилку суперників. На 10-ій хвилині Олександр Скляр(!) виконав пас у штрафний майданчик. М’яч відлетів від захисника і потрапив до Владислава Кулача.

Ворсклянин довго не зволікав і, підібравши м’яч, пробив здалеку, подарувавши глядачам прекрасний гол — 1:0. Стадіон вибухнув криком радості й здійняв руки догори. Такого початку не чекав ніхто.

Після гола «Спортінг» кинувся великими силами вперед і влаштував перед нашими воротами парад кутових. Проте ворскляни грамотно відбивалися й знову ж таки шукали свій шанс у контратаках. Перед завісою першого тайму португальці втратили супермомент. Акунья пробивав з-під Артура з близької відстані, але удар відбив Богдан Шуст. Так під гучні овації футболісти пішли на перерву.

Уболівальники теж порадували, запаливши ліхтарики на трибунах. Такого на футболі в Полтаві ще не було.

У другому таймі атакував переважно «Спортінг». «Ворскла» ж знову організовано грала від оборони в розрахунку на швидких футболістів, контратаки й подачі. «Ворсклі» краще давався план на гру. Полтавці хоч і почали програвати підбори, все ж залишалися спокійними. «Спортінг» же занервував. Футболісти почали грати грубо, сперечатися з арбітрами. Жозе Пезейру кинув у бій свіжих Рафінью та Монтеро. На 80-ій хвилині у штрафному майданчику полтавців сталася справжня пожежа. Серія ударів від «Спортінга» закінчилася тим, що Шуст і Артур відбилися.

На останніх хвилинах ворскляни зуміли нав’язати суперникам боротьбу й самі пропустили контратаку. Монеро прийняв м’яч біля штрафного майданчика ворсклян, розхитав захисників і влучно пробив — 1:1.

Уже через хвилину «Ворскла» програвала. Знову контратака, і тепер на ворота вивели Кабрала, який упритул розстріляв Шуста — 1:2.

У підсумку маємо поразку на останніх хвилинах за гідної гри. І хоча «Ворскла» програла, але за неї зовсім не соромно.