Новини з 1996 року

"ВОНИ ПРАЦЮЮТЬ". У МІСЬКВИКОНКОМІ КРЕМЕНЧУЖАН ПОГОДУВАЛИ РОЗМОВАМИ ПРО ІНВЕСТИЦІЇ ТА РОБОЧІ МІСЦЯ

Олександр Курилов 14 вересня 2015 13:26 828 0

Де кременчуцькі інвестиції й чому у нашому місті вже який рік поспіль їх взагалі немає? Чому з Кременчуком не дружать інвестори й чому наше місто той, хто може вкласти кошти, оминає десятою дорогою? І що міська влада, яку оминають, робить для зміни ситуації?

А ще – яка ефективність витрат мільйонів гривень, які з міського бюджету вкладаються в комунальне підприємство «Кременчук Інвест», а віддачі з цього – нуль?

Це перший заступник міського голови Кременчука Віктор Калашник розпочав сьогодні свою передвиборчу кампанію проведенням спеціального круглого столу на тему «Індустріальний парк «Центральний» у Кременчуці: наступні кроки».

Аби провести захід, погукали численних гостей на чолі з представниками Асоціації  індустріальних парків України й заступника губернатора Полтавщини Іллю Чередниченка.

Самі ж виступи учасників зібрання мали лише один напрямок, і він такий  – індустріальні парки, зразка нашого, що має назву «Центральний», - дуже потрібні.

То просто у Кременчуці з цим парком, який почали створювати на початку 2013 року і в який вклали з бюджету сотні тисяч,  не дуже просунулися вперед.

Коли просунуться (а поки що з цим не пощастило) й знайдуть  управляючу компанію для цього інвестпарку, то далі прийдеться виділяти кошти з міського бюджету для будівництва інфраструктури – будувати дорогу на ділянку землі площею 168 гектарів, що за Молодіжним, тягти туди воду й газ.

А вже потім управляюча компанія почне шукати для Інвестпарку  учасників. А вже учасники - невідомі інвестори - створюватимуть нові робочі місця.

Загалом багато слів розповіли про інвесторів, до числа яких записали Іран, що сам знаходиться під санкціями, й решту країн, у яких сьогодні велика економічна криза.

Інше, про що говорили, – це про індустріальний парк у Коростені, де місцева влада підписала угоду з фірмою «Екобау Сервіс» і яка обіцяє привести колись інвесторів.

У нашому ж місті, де ця ж фірма теж щось обіцяла, все завершилося не так. У Кременчуці депутати міськради не змогли отримати фінансові документи від «Екобау» й тому з цим «інвестором» попрощалися. У Коростені ж таких документів і не просили. Тобто у нас усе ще попереду.

Чи є висновки з цієї справи? Як на автора, є.

Сказати, що чиновники нашого виконкому й працівники КП «Кременчукінвест» не привозили до Кременчука інвесторів, аж ніяк не можна. «Інвестори» з банківськими рахунками в Лондоні на 20 фунтів стерлінгів у нашому місті й  справді були. Але це такі «інвестори», якими цікавляться не лише кременчужани, але й увесь Інтерпол.

А от ті, хто з нами працював, – ті ж бізнесмени з фірми «Хаазе» з Німеччини. Вони на наш міськвиконком дивляться не дуже добре, бо у Кременчуці замість інвестицій вони мають лише головний біль і суди проти виконкому.

Чи зміниться ситуація ? Певно, що колись зміниться, але для початку має зменшитися рівень корупції у нашій міській владі.  Тоді до Кременчука приїжджатимуть більш серйозні люди, а поки що, як на репортера, – одне завдання: дивитися, на чому в цій справі – Інвестиційному парку - наші чиновники хочуть відмити бюджетні кошти. Про щось інше, як на репортера,  тут навіть мріяти не варто.

Теги: Інвест парк "Центральний"

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 372 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 722 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 564 0